Kayseri Arabulucu Avukat – Kayseri Avukat

Kayseri Arabulucu Avukat, belirli davalarda mahkemeye başvurulmadan önce ilk başvurulması şartı olan avukattır. Örneğin işçi ve işveren davalarında ilk olarak arabulucu avukata başvurulur. Bu tür davalarınızla ilgili detaylı bilgiye kayseri avukat danışma olarak ulaşabilirsiniz. Günümüz ilerleyen teknolojileri ile işçi kazaları arttıkça arabulucu olarak görev yapan avukatlara büyük göre düşmektedir. Bu davalar için kayseri avukat telefon numarası sizlere detaylı bilgi verecektir. Örneğin işçi işyerinden haksız yere atılıyor ve alacaklarını tanzim edemiyor. Bu durumda direk mahkemede dava açmak yerine ilk olarak arabulucu avukat ile işveren ve işçinin arasında ortak bir yapı oluyor. Eğer burada da bir anlaşma sağlanamazsa dava yolu tercih ediliyor.

Kayseri Arabulucu Avukat

Kayseri Arabulucu Avukat, kanunlara göre sadece bazı davalar için görev yapabilmektedir.  Kayseri hukuk bürosu sizlere bu hizmeti vermektedir. Değişen sosyal yapı ve ekonomik şartlar nedeniyle ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarda da artış görülmektedir. Bu tür davalarınız için kayseri ağır ceza avukatı olarak destek alabilirsiniz. Bu tür davalarda arabuluculuk gibi bir göre söz konusu değildir. Hızla artan suçlardan uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı ,kasten adam öldürme ve cinsel istismar davalarında artış görülmektedir. Diğer davaların artması ve  dava sürelerinin uzaması nedeniyle kanunlara göre bazı davalarda arabuluculuk getirilmiş ve mahkeme süreci başlamadan sonuçlanması amaçlanmıştır. Büromuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Arabulucu Avukat

Kayseri Arabulucu Avukat, günümüzde en çok işçi alacakları konusunda hizmet vermektedir. İşçi kanunlara göre haklarını işverenden alamadığı zaman direk dava açma yoluna gidilmez ve ilk olarak arabuluculukla çözülmesi beklenmektedir. Bu tür davalarınız için arabulucu telefon numarası ndan ulaşabilirsiniz. Ayrıca her ilde arabulucu listesi bulunmakla beraber, her sene yayın yapılmaktadır. Yine diğer boşanma davaları, ceza davaları, ağır ceza davaları gibi davalarda arabuluculuk görevi yoktur. Boşanma davaları iki türdür. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası olarak Aile Mahkemelerinde görülmektedir. Çekişmeli boşanma davalarında taraflar hukuki konularda hem fikir değildir. Bu nedenle dava süresi uzundur. Anlaşmalı boşanma davalarında karşılıklı protokol imzalandığı için dava süreci kısadır. Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar mahkemeye katılmak zorundadırlar. Hür olarak boşanmak istediklerini mahkeme huzurunda beyan etmek zorundadırlar.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al