Kayseri Arabuluculuk – Kayseri Avukat

Kayseri Arabuluculuk, bazı konuların mahkemelere yük olmasını kaldırmak amacıyla kurulmuş ara birimlerdir. Özellikle işçi ve işveren davalarında dava açılmadan önce arabulucu ya yönlendirilir. Bu tür davalarınızda kayseri arabuluculuk merkezi sizlere hizmet vermektedir. Arabuluculuk eğitimi ile bu görevi yapmaya hak kazanırlar. İşçi ve işveren arasında olan durumlarda arabulucu telefon numarası ile destek alabilirsiniz. Arabuluculuk bazı davalar için tanımlanmıştır. Örneğin işçi ve işveren davalar ve bazı davalar için geçerlidir. Bu ara birim ile mahkemelerdeki yoğunluk azaltılmaya çalışılmaktadır. Bu tür davalarınız için arabulucu listesi yayınlanmıştır. Böylece dava açmadan hukuki işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabileceksiniz. Hukuk büroları bilgi birikim ve tecrübeleri ile sizlere hizmet verecektir.

Kayseri Arabuluculuk

Kayseri Arabuluculuk, iki taraf arasındaki basit problemlerim mahkemede dava açmadan çözülmesi için kurulan arabirimdir. Bu tür hukuki sorunlarınız için arabuluculuk danışma hattı İstanbul olarak yardım alabilirsiniz.  Bu tür durumlar dava süresinden çok daha kısa sürecektir. Arabuluculuk tüketilmesi gereken bir yol bir dava şartıdır. Özellikle işçi ve işveren davalarında yani kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla çalışma ücreti gibi konular olabilir. Bu tür durumlarda arabuluculuk dava açılma yolunda tüketilmesi gereken yoldur. Yani dava açmak için bazı durumlarda ilk önce arabuluculuk evresinin geçilmesi gerekmektedir. Söz konusu işçi alacakları işverenden talep ediliyorsa önce arabuluculuk formunu doldurmalıdır. Arabuluculuk bürosuna başvurduktan sonra tarafların anlaşmasına çalışılır.

Arabuluculuk

Kayseri Arabuluculuk, şartı avukatlık mesleğinde 5 yıldır tecrübe aranılmaktadır. Taraflar yani işçi ve işveren tarafı belli bir harç ödeyerek arabulucuya başvurabilirler. Uyuşmazlığın çözüme kavuşturulması için tarafların uzman bir avukatla temsili zorunludur. Böyle hakkı kaybı yaşanmasının önüne geçilecektir. Bu tür hukuki anlaşmazlıklarınız için ankara arabuluculuk bürosundan detaylı bilgi alabilirsiniz. Örneğin işçinin iki yıl çalışmışlığı var. Haklı nedenlere dayanmadan bireysel iş sözleşmesi sona erdirilmiştir. Bu durumda bir yıldan fazla çalışmışlığı olduğu için kıdem tazminatına hak kazanmıştır. İşveren kıdem tazminatını ödememekte direniyorsa iş hukukunda uzman olan kayseri işçi işveren avukatlarına başvurarak öncelikle kayseri arabuluculuk bürosu na başvurulur. Tazminat işverenden talep edilir. Arabuluculukta sonuç alınamazsa iş mahkemesine dava açılır.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al