Kayseri Aile Hukuku – Kayseri Avukat

Kayseri Aile Hukuku, konularında günümüz değişen şartlarında boşanma davalarında büyük bir artış gözlemlenmektedir. Boşanma davası açmada zaman kısıtı yoktur. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları vardır. Anlaşmalı boşanma davalarında kriter olarak en az 1 yıl evli kalınması gerekmektedir. 1 yıldan evlilik süresinden önce açılan davalar çekişmeli boşanma davasına dönecektir. Boşanma davalarında süreç anlaşmalı boşanma davalarında kısadır. Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar şartlarda hem fikir ve protokol imzalarlar. Ama bu anlaşma davası türünde taraflar duruşmaya katılmak zorundadırlar. Bu davalarda kayseri boşanma avukat ücretleri ne bakıldığında anlaşmalı boşanma davası ücretleri daha azdır. Kayseri hukuk bürosu bu konu ile ilgili müvekkillerine hizmet vermektedir.

Kayseri Aile Hukuku

Kayseri Aile Hukuku, çatısı altında büromuz avukatları bilgi birikim ve tecrübeleri ile sizlere hizmet ermektedir. Çekişmeli boşanma davalarında süreç 10-12 aydır. Bu süre içerisinde tarafların hem fikir olmadığı konular kanunlar çerçevesinde mahkeme tarafından karar bağlanır. Boşanma davaları için kayseri avukat yorumları avukat arayanlara yön vermektedir. Bu konularda iyi bir boşanma avukatı bulmanız davanızın en yüksek fayda ile sonuçlanmasını sağlayacaktır. Çekişmeli boşanma davalarında tazminat, iştirak ve tedbir nafakası, velayet, ziynet eşyaları gibi durumlar söz konusudur. Boşanma davası ile birlikte mal paylaşımı davası açılsa bile mahkeme boşanmanın kesinleşmesini bekleyecektir. Boşanma kesinleştikten sonra mal paylaşımı davası mahkeme tarafından görülmeye başlanacaktır.

Aile Hukuku Kayseri

Kayseri Aile Hukuku, boşanma davalarını içeren hukuk dalıdır. Mahkeme ilamı kesinleşen boşanma davalarına itiraz yolu açıktır. Boşanma kesinleştikten sonra mahkemeye tekrar verilen kararlarda değişiklik istenebilir. Boşanma kesinleştikten sonra mahkeme bir taraf lehine nafakaya karar verebilir. Tarafların değişen ekonomik şartlarına ve değişen ekonomik koşullar nedeniyle mahkeme nafaka da artırıma azaltma kararını verebilir. Bu kararda mahkeme tarafların ekonomik durumunu esas alacaktır. Yine velayet konusunda boşanma gerçekleştikten sonra değişen şartlar mahkemeye sunularak velayet davası açılabilir. Mahkeme tarafların değişen koşullarını değerlendirerek karar verecektir. Konuda kayseri talas avukat ile detaylı davanız hakkında danışmanlık alabilirsiniz. Boşanma davaları kayseri iş mahkemesi avukatları gibi uzun süren davalar değildir. Boşanma davalarında süreci avukatınız ile takip etmeniz sizlerin faydasına olacaktır.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al