Bilirkişi Raporuna İtiraz ve Yeni Bilirkişi Talebi


Bilirkişi Raporuna İtiraz ve Yeni Bilirkişi Talebi

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örnekleri hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

KAYSERİ … ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NO:

2018/…………….Esas

BİLİRKİŞİ RAPORUNA

İTİRAZ EDEN (DAVALI) : 

VEKİLİ :

Av. Esra KARA

DAVACI : 

VEKİLİ : 

KONU :

Bilirkişi tarafından sunulan rapora itiraz talebimiz ve konuyla ilgili başka bilirkişiden rapor alınması talebimiz hakkında

AÇIKLAMALAR

1- Bilirkişi tarafından hazırlanan raporda mevcut bilgiler yanlış gösterilmiştir. Ve buna göre değerlendirme yapılmıştır.

Burada …… telefonun görüşmeye kapatıldığı tarih…… dır. Telefon sözleşmesinin fesh edilme tarihi kabul edilen iptal tarihi ise ….. dır. Bilirkişi tarafından hazırlanan raporda konuşmaya kapatıldığı tarih ve iptal tarihi yanlış belirtlmiştir.

2- Buna ek olarak abone 3. Kişi ile aralarında yaptıkları sözleşme ile telefonlarının el değiştirmesine müsaade etmiştir. Abonenin telefonlarla ilgili borçlarına 3. Kişiden taahhüt almasının davacının müvekkil şirkete karşı açmış olduğu davada iddiasını güçlendirdiği bahsi tamamen geçersizdir. Borçlar Kanunu na göre bu sözleşmeler iki taraf arasında yapılmaktadır.

3-  Davacı tarafının kendi telefonlarını noter üzerinden sözleşme yaparak farklı birine devretmesi olan mevcut borçlarındaki yükümlüğünü ortadan kaldırmamaktadır.

Davacı ile 3. Şahıs arasındaki sözleşme kendi aralarındaki iç ilişkiye girmektedir. Telefonları devir alan ve devreden aynı anda müvekkil şirkette bulunması gerekmektedir. Yoksa davacının borç sorumluluğu devam edecektir.

4- Davacı ve 3. Şahsa aralarında sözleşme yaparak devrettiği telefon …..  numaralı  kapatmak için başvuruda bulunmuştur. GSM şirketi nüfus cüzdanı istediği ve davacı eklemediği için hat kapatılmamıştır.

 

NETİCE-İ TALEP :

Yukarıda yazılı olarak beyan ettiğimiz nedenlerden dolayı bilirkişi tarafından hazırlanan rapora itirazımın kabul edilmesi, yeni bir bilirkişi raporu alınması ve davanın reddedilmesine hükmedilmesini talep etmekteyiz.

 

Davalı Vekili

Av. Esra KARA

 

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al