İstinaf Yoluna Başvurmaktan Feragat


İstinaf Yoluna Başvurmaktan Feragat

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örneği hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

KAYSERi ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DOSYA NO:

DAVACI      :

VEKİLİ       :

DAVALI      :

VEKİLİ        :

KONU            :

Hükmedilen karar için İstinaf yoluna  başvurmaktan feragat ettiğimize dair beyanımızı içeren talebimiz hakkında.

AÇIKLAMALAR    

1- Mahkemenizde 2018/… Esas numarası ile yapılan yargılama sonucunda ….tarihinde dosyada davamızın kabülüne hükmedilmiştir..

2-Mahkemenizce hükmedilen karara karşı istinaf yoluna başvurmaktan ve istinaf süresinden feragat ediyoruz.

 3- Mahkemenizde hükmedilen karara karşı davalı istinaf yoluna başvurmadığından tarafımızca da istinaf yoluna başvurmaktan feragat edildiğinden gerekçeli kararın kesinleşme şerhine havi bir surenin tarafımıza verilmesini istemekteyiz

NETİCE-İ TALEP :

Yukarıda yazılı olarak beyan ettiğimiz nedenlerden dolayı davalı taraf tarafından istinaf yoluna başvurulmamıştır. İstinaf yoluna başvurmaktan feragat ettiğimizden hükmedilen karar kesinleşmiştir. Gerekçeli karara kesinleşme şerhi verilerek  bir suretinin tarafımıza verilmesini talep etmekteyiz.

DAVACI VEKİLİ

Av. Nejla DEMİR

EK BİLGİ:

Mahkeme kararından sonra bazı davalarda kararlar istinafa gönderilir. Bazı durumlarda ise istinaf aşamasında feragat dilekçesi sizler için hazırlanmıştır. Başvuru yapıldıktan sonra istinafa başvurduktan sonra feragat dilekçesi hazırlanır ve ilgili kuruma gönderilir. Bazı davalarda istinaf başvurusundan vazgeçme olabilir. Genel olarak istinafa başvurduktan sonra eğer istinaf başvurunuzdan vazgeçmek istiyorsanız istinafa başvurduktan sonra feragat dilekçesi örneği ile bu isteğinizi uygulayabilirsiniz. İlk olarak istinaf feragat dilekçesi nedir diye açıklama yaparsak istinaf hakkından vazgeçmek demektir. İstinaftan feragat dilekçesi ceza davalarında olabilmektedir. Boşanma davalarında da bu karşımıza çıkmaktadır. Bu davalarda anlaşmalı boşanma davası istinaftan feragat dilekçe örneği kullanılabilir. Ceza davalarında istinaftan feragat ceza davası olarak yazılabilir.

 

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al