Kayseri İcra ve İflas Hukuku – 0 352 338 77 77

Kayseri İcra ve İflas Hukuku, icra işlemlerini kapsamaktadır. Günümüz değişen ekonomik sebeplerden dolayı ve yaşanılan krizlerden dolayı hızla artmaktadır. İcra davalarında kanun kapsamında alacaklı ve borçlu ilişkisi düzenlenmektedir. İcra işlemleri alacaklı tarafından İcra Müdürlüklerinden açılabilmektedir. İlgili alacak gösterir belge ile işlemler başvurulabilir. Borçluya noter aracılığı ile ihbarname gönderilse de bazı durumlarda borçlu bunların hiçbirine cevap vermemekte ve borcunu ödememektedir. İcrada ilamlı takip ve ilamsız takip gibi türleri vardır. İlamlı takip mahkeme kararı gerektiren icra takibidir. İlam gerektirmeyen takipler mahkeme kararı gerektirmeyen takiplerdir. Takipler icra müdürlüklerinden işleme konulabilir. Birr Hukuk Bürosu avukatları bilgi birikim tecrübeleri ile bu konuda müvekkillerine hizmet vermektedir.

Kayseri İcra ve İflas Hukuku

Kayseri İcra ve İflas Hukuku,  alacaklı ve borçlu ilişkilerini düzenleyen hukuk bölümüdür. İlamlı icra takipleri ceza ve boşanma davaları gibi uzun süren davalar değildir. Son zamanlarda gündemde olan müşterek çocukların icra ile alınması konusu vardır. İlamlı icra takibinde mahkeme ilamı ile kararı alınır ve İcra Müdürlüklerinde işleme konulmaktadır. Burada alınamayan kira bedeli, tahsil edilemeyen aidat ve her türlü konu içermektedir. Mahkemelere boşanma davası süresinde çocukların velayetinin hangi tarafta olacağına karar verilir. Bu karara uymayan taraf için ilamlı icra takibi başlatılır. Bu durum çocuklar için çok etik olmasa da velayeti alacak taraf için yasal prosedürdür. Birr Hukuk Bürosu konuda hizmet vermektedir.

İcra ve İflas Hukuku

Kayseri İcra ve İflas Hukuku,  konusu olarak en güncel olan kira alacaklarıdır. Bu alacaklar için ilamlı icra takibi başlatılır. Örneğin bir taşınmazı kira verdiğiniz ve son iki sene kira bedelini kiralayan ödemedi. Bu durumda karşı taraf aleyhine mahkeme ilamı çıkartılarak icra takibi başlatılır. Bazı durumlarda adınıza gönderilen ihbarnamelerin sizlere ulaşmadığı durumlarda bu duruma itiraz edilebilmektedir. Ayrıca adınıza başlatılmış icra takibindeki borcun ödendiği durumu var ise bu durumlar için belirli bir başvuru süresi vardır. Bu belirtilen süreler içerisinde itiraz başvuruları yapılabilmektedir. Eğer borçlu iseniz ve bu borcu inkar edilirse karşı taraf size icra inkar tazminatı talep edebilir. İcra ve İflas Kanununa göre yapılan işlemlerde uzman bir avukat le konuyu takip edilmesi sizlerin faydasına olacaktır.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al