Kayseri Gayrimenkul Hukuku – 0 352 338 77 77

Kayseri Gayrimenkul Hukuku, Eşya hukukunun bir alt dalıdır. Taşınmazlar ile ilgili tapu vb gibi konuları içermektedir. Bu davalarda boşanma ve ceza davaları gibi detaylara sahip olup bu konuda uzman bir avukat ile çalışılması sizlerin faydasına olacaktır. Gayrimenkul avukatları taşınmazlar üzerindeki hukuki uygunsuzlukların çözümünde müvekkillerine hizmet vermektedir. Bu davalarda avukat taraflar arasındaki müzakereleri de yönetir. Gayrimenkuller üzerinde doğan anlaşmazlıkları yönetir. Ülkemizde çok sık görülen dava türlerin birisi de gayrimenkul davalarıdır. Dolayısıyla bu davalarda uzman bir gayrimenkul avukatı ile çalışmakta fayda olacaktır. Özellikle kamusallaştırma işlemlerinden sonra bu tür davalar çoğunlukta çıkmaktadır. Bu tür davalar ile ilgili Birr Hukuk Bürosu avukatlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Kayseri Gayrimenkul Hukuku

Kayseri Gayrimenkul Hukuku, örneğin bir gayrimenkul taşınmazın kamusallaştırma ilgili bir itirazınız var ise gayrimenkul avukatı sizlerin adına bu işlemleri yürütecektir. Yabancıların mülk edinme işlemleri, kat mülkiyetinde oluşacak anlaşmazlıklar diğer işlemlere de gayrimenkul avukatı olarak hizmet vermektedir. Bu tür davalarda ipotek tapu tescili konularına gayrimenkul avukatı ile süreç takip edilmelidir. Örneğin taşınmazınızı kiraya vereceksiniz. Bunun için gerekli sözleşmeyi haklarınızı içeren kira sözleşmesini gayrimenkul avukatı ile hazırlamanız sizlerin faydasına olacaktır. Şehirde hızla artan inşaat yapılmasından sonra gayrimenkul avukatı olarak görülen dava sayısında çok fazla artış görülmüştür. İnsanların maket evlere bakarak ev alması inşaat firmaların satış sözleşmelerine uymaması gibi durumlarda davalarda artış görülmüştür.

Gayrimenkul Hukuku

Kayseri Gayrimenkul Hukuku, örneğin ev almak planınız var. Bu evi alırken inşaat firması ile satış vaadi sözleşmesi yapacaksınız. Bu sözleşmenin geçerli olabilmesi ilk olarak dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bu nedenle gayrimenkul avukatının hazırlayacağı sözleşme ile ev almanız sizlerin faydasına olacaktır. Bilgisayarlı sisteme geçilmeden önce taşınmazı alan kişinin tapu üzerinde yazılı olan ile almış olduğu taşınmazın farklı olduğu sorunlar ortaya çıkmıştır. Yani taşınmaz alıcıları dolandırılmakta idi. Fakat bilgisayar ile yapılan sistemde bu davalarda azalmak görülmektedir. Fakat yinede büyük şehirlerde halen bu hatalar ile karşılaşılmaktadır. Taşınmaz alımlarında konusunda uzman bir gayrimenkul avukatı ile çalışmanız sizlerin sonrasında hukuki problemler yaşamanızı engel olacaktır. Bu tür davalarınızda Birr Hukuk Bürosu avukatları bilgi birikim ve tecrübeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir