Kayseri Boşanma Avukatı – 0 352 338 77 77

Kayseri Boşanma Avukatı

Kayseri Boşanma Avukatı


Kayseri Boşanma Avukatı, davaları türleri iki çeşittir. Anlaşmalı Boşanma Davası ve Çekişmeli Boşanma Davasıdır. Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar her türlü hukuki şartlarda anlaşmışlardır. Bu davalarda dava öncesinde taraflar arasında bir kontrat imzalanır. Anlaşmalı boşanma davasında her iki tarafta mahkemeye katılmak zorundadır. Kendi hür beyanlarıyla boşanmak istediklerini beyan ederler.  Bu dava türünde nafaka, mal paylaşımı, çocukların velayeti duruşmadan önce taraflar arasında hazırlanan protoklde belirtilir. Bu tür davalar genellikle 2-3 ayda sonuçlanır.  Anlaşmalı boşanma protokolü tarafların rızası ile hazırlansa dahi uzman bir Kayseri Boşanma Avukatı tarafından tanzim edilmelidir. Neticeten protokoldeki maddeler taraflar için oldukça elzemdir.

Kayseri Boşanma Avukatı

Kayseri Boşanma Avukatı, diğer dava türü ise çekişmeli boşanma davasıdır. Çekişmeli boşanma davasında taraflar hukuki şartlarda hemfikir değildir. Aralarındaki problemler yüzünden ve Türk Medeni Kanunun da belirlenen boşanma sebeplerinden dolayı dava açmaktadırlar. Bunlar zina, pek kötü mualeme, haysiyetsiz yaşam, hayata kast ve eliliğin temelden sarsılmasıdır. Ek olarak Türk Medeni Kanunu m 164 (TMK) da düzenlenmiştir. Hakim tarafların ikrarıyla bağlıdır. Taraflar dilekçelerinde karşılıklı iddialarını sunmaktadırlar. Dilekçeler teatisi çok önemlidir. Uzman Kayseri Boşanma Avukatı tarafından hazırlanmalıdır ve mahkemeye sunulmalıdır. Çekişmeli boşanmada tarafların bir avukat ile temsil edilmesi hayati önem taşır. 

Kayseri Avukat

Kayseri Boşanma Avukatı, bu tür davalarda nafaka, velayet, maddi manevi tazminat kalemleri talep edilmektedir. Nafakalar tedbir nafakası, iştirak nafakası, yoksulluk nafakası olarak üçe ayrılır. Boşanma davası sürerken müşterek çocuklar ve taraf için tedbir nafakası olarak talep edilir. Dava sonuçlandıktan sonra bu nafakalar müşterek çocuklar için iştirak nafakası, boşanmış kadın için yoksulluk nafakası olarak devam edilmesine hükmedilir. Çekişmeli boşanma davası 2-3 yıl sürebilir ve davanın devam eden süresinde. Her iki tarafın sunacağı kanıt şahit ve diğer her türlü delil önemlidir.

Birr Hukuk Bürosu

Kayseri Boşanma Avukatı, velayetteki dikkat edilmesi gereken hususlar velayeti isteyen taraf için önemlidir. Hakim belirli şartları sağlayan tarafa çocukların üstün yararını gözeterek velayet hakkını verir. Bu şartlar maaşlı bir işin olması, saygın bir hayat, çocukların psikolojik gelişimi için sahip ortama sahip olmasıdır. Dava sonucuna mahkeme tarafından hükmedildikten sonra itiraz yolu açıktır. Bu itiraz velayet veya nafaka için olabilir. Davanın sonuçlanması ve boşanmanın gerçekleşmesinden belirli bir süre geçtikten sonra sosyal ve ekonomik durunlar nedeniyle nafaka artırım davası açılabilir. Mahkemede tekrar her iki tarafın ve değişen ekonomik koşullar gözönüne alınarak nafaka artırımı yapılabilir. 

Kayseri Avukat Birr Hukuk Bürosu

Kayseri boşanma avukatı, Birr Hukuk, değişen koşullar nedeniyle artan boşanma davalarında müvekkillerine hizmet vermektedir. Boşanma davaların da özellikle kayseri bayan avukat arayışında büromuz avukatlarından hizmet alabilirsiniz.  Kayseri avukatlık bürosu bilgi birikim ve tecrübesi ile müvekkillerinin davalarını en yüksek fayda ile sonuçlanmasını sağlamaktadır. Davalarınız ile ilgili avukat arayışında konusunda uzman bir avukat ile davanızın takip edilmesi önerilmektedir. Davalarda detaylar önemlidir ve küçük hatalar büyük hak kayıplarına neden olabilir. Kayseri Avukat, özellikle boşanma davalarında müvekkillerinin haklarının alınmasında sizlere faydalı olacaktır. Boşanma davaları anlaşmalı boşanma davaları ve çekişmeli boşanma davaları olarak iki tür olup dava süreçleri farklıdır. Anlaşmalı boşanma davaları genel olarak kısa süren ve avukatlık ücretleri düşük olan davalardır. Bu davalarda tarafların vekil avukatları yanında kendileri de katılmak zorundadır.

Kayseri Hukuk Bürosu

 Kayseri boşanma avukatı, bu davalarda iki tarafta boşanmak istediklerini hür olarak beyan etmek zorundadır. Anlaşılan bir protokol üzerinden karşılıklı imzalanarak mahkemeye sunulur. Bu işlemleri uzman bir avukatın yapması sizlerin faydasına olacaktır. Çekişmeli boşanma davalarında ise durum farklıdır. Taraflar hukuki şartlarda anlaşamazlar. Özellikle velayet, nafaka, tazminat gibi konularda. Bu davalarda tarafların duruşmalara katılma zorunluluğu yoktur. Kayseri Hukuk Bürosu boşanma davalarında bilgi birikim ve tecrübeleri ile davalarda olumlu sonuçlar almaktadır. Bu davalarda Kayseri Boşanma Avukatı olarak yapılan arama sonuçlarında davanız ile ilgili uzman bir avukat ile çalışmanız önerilmektedir. Boşanma sonrası mal paylaşımı için ayrı dava açılmak zorundadır. Bu davada avukatlık ücretleri Kayseri Barosu tarafından her sene belirlenir. Boşanma sonrası eşler arasında bir anlaşmaya varılırsa malların paylaşılması ile ilgili davadan feragat edebilir.

Kayseri Avukatlık Bürosu

Kayseri boşanma avukatı ve Kayseri avukatlık bürosu ilk önceliği müvekkil memnuniyeti olarak çalışmaktadır. Diğer dava türü ise ceza davalarıdır. Kayseri Ceza Avukatı olarak özellikle ağır ceza mahkemelerinde görülen davalara bakmaktadır. Asliye ceza mahkemelerinde görülen davalar ise uzman avukatlarımız tarafından takip edilmektedir. Kayseri ağır ceza avukatı olarak özellikle uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı, cinsel istismar, kasten adam öldürme ve diğer suçlara bakmaktadır. İdare mahkemelerinde görülen davalarda hizmet vermekteyiz. Bu davalar detayı önemli olan davalardır. Bu nedenle uzman bir avukat ile dava sürecinin takip edilmesi önerilmektedir.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir