Kayseri Avukat Barosu – Kayseri Avukat

Kayseri Avukat Barosu bağlı bulunan avukatlar için verilecek hizmetleri sağlamaktadır. Bu hizmetler yasalar gereği mezun olan bir avukatın görev yapacağı ilde buluna baroya kayıt olması zorunluluğu vardır. Bu bilgilere kayseri avukat telefon numarası ile ulaşabilirsiniz. Yasalar gereği herhangi bir şuç üzerine veya tank olarak kolluk kuvvetlerince alınan sorgularda baro tarafından avukat atanır. Atanan avukat şahitliğinde bu sorgular ve ifade verilme işlemi yapılmaktadır. Atanan bu avukatları avukat sorgulama olarak bulabilirsiniz. Mezun olan avukatlar yasa gereği 1 sene iki parça halinde staj yapmak zorundadırlar. Bu konuda kayseri baro staj olarak bilgi alabilirsiniz. Staj ilk 6 ayı avukat yanında olmaktadır.

Kayseri Avukat Barosu

Kayseri Avukat Barosu CMK gereği soru ve ifade alınması süreçlerinde CMK sistemi ile avukat atar. Bu sisteme kayıtlı avukatlar görev yerine kendisine bildirilen merkeze 30 dk içerisinde gitmek mecburiyetindedir. Kendi bürolarını açmayan avukatlar kayseride avukat arayan kurumlar adı altında iş bulma imkânlarına sahiptir. Avukatlar bağlı oldukları barolardan avukatlık için gereken hizmetleri almaktadırlar. Kayseri genelinde son dönemde hızla artan suç oranları nedeniyle avukatların CMK atamaları büyük önem kazanmıştır. Özellikle ceza davaları ve boşanma davalarında hızla yükselen bir ivme görülmektedir. Ceza avukatı olarak uyuşturucu madde ticareti, cinsel istismar, kasten adam öldürmek, hırsızlık, gasp ve dolandırıcılık gibi suçlar içermektedir.

Birr Hukuk Bürosu

Kayseri Avukat Barosu avukatlara gerekli eğitim, doküman, seminer gibi uygulamalar ile hizmet sağlamaktadır. Boşanma davaları ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda sosyal ağların kullanımı ve hızla yükselen internet kullanımı sebepler arasında gösterilmektedir. Bu davalarda anlaşmalı boşanma davası türünde kısa süren davalardır. Bu davalarda taraflar duruşmaya katılmak zorundadır. Taraflar davaya katıldıklarında kendi hür iradeleri ile boşanmak istediklerin beyan etmek zorundadırlar. Çekişmeli boşanma davaları genel olarak 12 ay gibi bir sürede biten davalardır. Sürecin uzun olmasının sebebi taraflar hukuki şartlarda anlaşamazlar. Velayet, mal paylaşımı, ziynet eşyaları gibi durumlar davaların ana konu sebebidir. Bu davalarda mağdur taraf için nafaka talep edilebilir. Boşanma kararı kesinleştikten belirli bir süre sonra nafaka artırımı yapılabilmektedir. Mahkeme değişen ekonomik koşulları değerledirecektir.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir