Boşanma Davası Açma Ücreti 2019

Boşanma davası için müvekkilden alınacak toplam ücret davadaki talepler doğrultusundadır. Davayı işleme koyma masrafları, daha sonra ortaya çıkabilecek uzman bilirkişi ücretleri ve diğer ( belgelerin oluşturulması, çeşitli harçlar) müvekkilden talep edilecektir. Ödenecek toplam ücret müvekkilin talepleri doğrultusunda değişecektir.

Boşanma davanız için talepleriniz doğrultusunda avukatımız tarafından vekalet ücreti ve toplam ödemeniz gereken ücret konusunda tarafınıza bildirilecektir.

2019 yılı başvuru harcı 35,90 TL dir. Ek olarak müzekkere ve diğer masraf için 100 TL ödemeniz gerekecektir. Davanın türüne bağlı olarak şekli ve uygulaması farklı olacağından mahkemeye taşınması konusuyla ilgili sizinle yapılacak görüşme sonucunda talepleriniz ve dava süreci ile ilgili maliyet çıkarılacaktır.

İki tür boşanma davası vardır. Bunlar anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davasıdır. Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar boşanmayla ilgili her konuda hem fikir olduğu ve genellikle mahkeme sürecinde tek celsede sonuçlanan davalardır. Çekişmeli boşanma davasında, taraf avukatlarının davanın sonuçlanması için detaylı bir çalışma yapıp adımların hepsini belirlemesi gerekmektedir. Bu nedenle çekişme davalarında masraf ve ücretlerde artış göstermektedir.

Çekişmeli boşanma davasında delillerin toplanması, çocukların velayetinin belirlenmesi ve anlaşmazlıklar devam ettiği sürece ödenecek ücretler artacaktır.

Davanızla ilgili avukatımız ile görüşme yaptıktan sonra konunun detaylandırılması sonucunda sizlere maliyet ve ücret bildirimi yapılacaktır.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir