Boşanma Dilekçesi Örneği 2019


Boşanma Dilekçesi Örneği 2019

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örnekleri hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

…….AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

           KAYSERİ

DAVACI : 

T.C.Kimlik No:
Adres:

DAVALI :

T.C.Kimlik No:
Adres

KONU :Şiddetli geçimsizlik nedeni ile TMK 166/1 gereği boşanma ve fer’i sonuçları talebimizdir.

AÇIKLAMALAR

1-) Davacı müvekkil ile davalı ../../2016 tarihinde nişanlanmış, ../../2016 tarihinde evlenmişlerdir. Bu evlilik birlikteliğinden müşterek çocukları bulunmamaktadır. Müvekkil davalı ile tanışmış ve kısa bir süre içerisinde evlenmiştir. Taraflar ../../.2016 tarihinde yapılan düğün ile müşterek hayatlarına başlamışlardır.

2-) Davalı, müvekkil ile nişanlılık evresinde dahi defalarca yüzük atmış, müvekkili istemediğini belirtmiştir. Her ayrılma sonrası araya giren büyükler tarafları barıştırmış ve sıkıntılı bir nişanlılığa rağmen evlilik gerçekleşmiştir. 

3-) Müvekkil, evlilik birlikteliği için elinden gelen maddi manevi desteği esirgememiş, nişan ve düğün masrafları müvekkil ve ailesi tarafından karşılamıştır. En ufak tartışmada evi terk eden davalı 2-3 kez eşyalarının tamamını alarak evi terk etmiş günlerce evine dönmemiştir.

4-) Daha sonrasında eve dönen davalı yine buna benzer olaylar yaşatmıştır, en ufak tartışmada evden ayrılarak annesinin evine gitmiştir. Her eve döndüğünde tartışmaların dozu giderek artmıştır ve gece saat 02:00, 03:00 ‘lere kadar devam etmiştir. Bu tür sorunlu davranışlar müvekkili çok yıpratmış ve ortak hayatı çekilmez hale getirmiştir.

Tarafların fikren ve ruhen anlaşamamaları sonucu aralarında geçimsizlik baş göstermiştir. Müvekkilim iyiniyetle anlayış ve sabır göstererek uyuşmazlıkları gidermeye çalışmışsa da bunda başarılı olamamış ve her geçen gün eşinden daha da uzaklaşmıştır. 

5-) Taraflar arasında baş gösteren şiddetli geçimsizlik evlilik birliğinin devamını imkansız hale getirmiştir.Tarafların tekrar bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün değildir.Boşanmaya sebep olan olaylar bakımından davalı eş kusurlu olup Yargıtay Yerleşik Uygulamaları ile davalı eşin kusuru ve hakkaniyet ilkesi de dikkate alınarak ; davalı eşin müvekkilime 40.000 TL manevi tazminat ödemeye hükmedilmesini de talep ediyoruz.

 

DAVACI VEKİLİ

Av.Esra KARA

EK BİLGİ

Boşanmak isteyen taraf boşanma dilekçesi ile başvurunu yapabilir. Bu dilekçeler çekişmeli boşanma dilekçesi örneği 2019 ve anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği 2019 olarak hazırlanmıştır. Boşanma davalarının türü önemlidir. Açacağınız dava türüne göre hazırlanan boşanma dilekçesi örneği Word indir ve boşanma dilekçesi örneği 2019 indir şeklinde örnekler bulabilirsiniz. Bu örneklerden çekişmeli boşanma dilekçesi örneği 2018 günceldir. Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar aralarında bir protokol imzalarlar. Bu protokole ise anlaşmalı boşanma protokolü 2019 şeklinde hazırladığımız örnekleri bulabilirsiniz. Özel bir avukat ile davanızı yürütmek istemiyorsanız avukatsız çekişmeli boşanma dilekçesi örneği 2019 sizlere sunulmuştur. Genel şablon olarak boşanma dilekçesi örneği 2019 pdf sizlere sunulmuştur.

 

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Yol Tarifi Al