Yoklukta Karar Talepli Mazeret Bekletme


Yoklukta Karar Talepli Mazeret Bekletme

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örneği hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

                                                                                                                           KAYSERİ

DOSYA NO        :…….

 DAVACI              :…….

 VEKİLİ              :…….

 DAVALI              :…….

 VEKİLİ               :…….

 KONU                  : Mazeret Dilekçesi hakkında.

AÇIKLAMALAR :

1-Mahkemenizde yukarıda dava numarası verilen davanın …. Tarihli duruşmasına …. de….. E sayılı dosyanın duruşması ile aynı saate denk gelmesi nedeniyle duruşmada hazırda bulunamayacağım.

2- Mazeretimin kabulü ile mahkemenizde yukarıda dosya numarası verilen dosyanın duruşmasında yokluğumda karar verilmesini talep etmekteyim.

 

 

                                                                                         DAVACI VEKİL

  Av. Nejla Demir

 

Meslektaşlarımızın duruşmaların aynı gün ve saatte olması nedeniyle mazeret dilekçesi vermek zorundadırlar. Bu dilekçe de avukat yoklukta karar talepli mazeret dilekçesi yazabilmektedir. Mahkemenin mazereti kabulünden sonra avukatın katılamaması durumunda karar verebilmektedir. Bazı durumlarda davalının yokluğunda mahkeme karar da verebilir. Mahkeme mazeretini sunan avukat yokluğunda karar verilmesi durumu gerçekleşecektir. Mahkeme kararı verirken sanığın yokluğunda ceza verilmesi durumunu gerçekleştirebilir. Mahkemelerde davalı ve davacının vekilleri özel avukat olarak bulunurlar. Bazı durumlarda özel nedenler, duruşmaların aynı saat ve günde olması durumlarında avukatlar mahkemelerde ki duruşmalara katılamayabilirler. Bu durumlarda ya başka avukatlara yeki belgesi vererek davaya girmesi sağlanacaktır. Yetki belgesi verdikleri avukat duruşmaya katılacaktır.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al