Mala Zarar Verme Savcılık Şikayeti


Mala Zarar Verme Savcılık Şikayeti

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örneği hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

KAYSERİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ:

ŞÜPHELİ:

VEKİLİ: Av.Esra KARA

ŞUÇ:

Mala zarar verme şikayetimiz hakkında.

AÇIKLAMALAR:

1-Müvekkilimiz ile sanık arasında hiçbir tanışıklık yoktur. Müvekkilimiz terzi ile ilgili olan bütün işlerini ……. Terzi ye yaptırmaktadır. Terziden kumaş pantolonlarını almak için gitmiş terzinin sanık ile tartıştığını görmüştür.

2- Aracını dörtlüleri yanık vaziyette yola bırakan müvekkilimiz terzinin yanına gidip aracı ters bir yere bıraktığını ve acilen kumaş pantolonlarını almak istediğini söyler. Terzi pantolonları getirir bu sırada  sanık sinirlenip müvekkilimize hakaret eder ve pantolonları parçalar derecesinde yırtmıştır.

3- Annesi tarafından hediye alınan kumaş pantolonların yırtılmasına ve sanık tarafından hakaret edilmesine müvekkilimiz üzülmüştür. Hiç tanımadığı bir kişi tarafından yapılan bu hakaret ve zarar nedeniyle şikayetciyiz. Pantolonların parçalanması nedeniyle …… maddi, yapılan hakaretler nedeniyle …. Manevi tazminat talep etmekteyiz.

HUKUKİ NEDENLER:

TCK, CMK ve ilgili mevzuat

KANITLAR :

Kamera kayıtları, şahitler ve her türlü delil

NETİCE-İ TALEP:

Yukarıda yazılı olarak beyan ettiğimiz nedenlerden dolayı sanığın cezalandırılması, …. Maddi ….. manevi olmak üzere toplam ….. TL hükmedilmesini , 1136 Avukatlık Kanunu çerçevesinde vekalet ücretinin Avukat olarak bize ödenmesini talep etmekteyiz.

ŞİKAYETÇİ  VEKİLİ

                                                                                                  Av.Esra KARA

 

 

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al