İş Kazası Nedeniyle Maddi Manevi Tazminat


İş Kazası Nedeniyle Maddi Manevi Tazminat

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örneği hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

…… İŞ MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

                                                                          KAYSERİ

DAVACI:

VEKİLİ : Av.Nejla Demir

KONU :

Fazlaya ilişkin talep ve sair dava haklarımız saklı kalmak üzere ….. maddi tazminat…..manevi tazminat toplam……. Tarihinden itibaren yasal faiziyle birlikte tahsili talebimiz hakkında.

AÇIKLAMALAR

1-  Müvekkilimiz davalıya ait iş yerinde 3 aydır  çalışmaktadır. Davalıya ait iş yerinde çalışırken iş kazası nedeniyle parmakları kopmuştur. Müvekkilimiz % 35 oranında sakat kalmıştır.

2- Davalı iş yeri sahibi yeni çalışmaya başlamış müvekkilimiz eğitim vermeyerek ve gerekli iş güvenliği kurallarına uymayarak kusurludur.

3-Müvekkilimizin çektiği acı yanında yaşayacağı eksiklik nedeniyle meslekte kazanma gücündeki eksiklik nedeniyle maddi manevi tazminat talep etmekteyiz.

HUKUKİ NEDENLER:

Borçlar Kanunu, İş Kanunu ve ilgili yasal mevzuat

KANITLAR:

İşyeri kayıtları, tanıklar ve her türlü delil.

 NETİCE-İ TALEP  :

Yukarıda yazılı olarak beyan ettiğimiz nedenlerden dolayı davalının kusurlu olmasından dolayı müvekkilimize ….maddi…..manevi toplam …… tazminat davacıdan yasal faizi ile tahsil edilmesini talep etmekteyiz.

 DAVACI VEKİLİ

Av.Nejla DEMİR

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al