Boşanma Görev İtirazı – Kayseri Avukat


Boşanma Görev İtirazı gibi örnek dilekçelerimizde vatandaşlarımıza ve meslektaşlarımıza örnek hazırlamaktayız. Boşanma davasında yetki ve karşı dava konularında büromuz avukatlarından bilgi alabilirsiniz. Boşanma davaları ile ilgili olarak soruların en sıkça sorulanı boşanma davası ikamet yeri dışında açılabilirmi gibi sorulardır. Ek olarak sitemizde boşanma davası yetki itirazı dilekçesi bulabilirsiniz. Boşanma davalarında görevli mahkeme aile mahkemeleridir. Avukatınız davala sırasında boşanma davası yetki itirazında bulunabilir. Boşanma davasında yetkisizlik kararı çıkabilir. Bu konu ile ilgili boşanma davasında yetki Yargıtay Kararlarını bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davalarında Aile Mahkemeleri yetkili kılınmıştır.

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örneği hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

…… AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

                                                                          KAYSERİ

DOSYA NO:

DAVALI:

DAVACI:

VEKİLİ : Av.Esra KARA

KONU :

Görev itirazında bulunma talebimiz hakkında.

AÇIKLAMALAR

1-  Müvekkilimin eşi Konya Aile Mahkemesinde boşanma davası açmıştır. Fakat son 8 aydır Kayseri’de ikamet etmekteyiz. Bu nedenle göre yönünden Kayseri Mahkemelerine gönderilmesini talep etmekteyiz.

NETİCE-İ TALEP  :

Yukarıda yazılı olarak beyan ettiğimiz nedenlerden dolayı açılan davanın Kayseri Mahkemelerine gönderilmesini talep etmekteyiz.

 DAVACI VEKİLİ

Av.Esra KARA

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir