Adiyen Tehdit


Adiyen Tehdit

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örnekleri hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

 KAYSERİ

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

ŞİKAYETÇİ:

 VEKİLİ: Av. Esra KARA

 ŞÜPHELİ:

 SUÇ:

 Adiyen Tehdit

 SUÇ TARİHİ: 

 AÇIKLAMALAR:

 1-Müvekkilmiz …. İl….ilçe,,,,mah,,,,sok oturmaktadır. …. İle komşudurlar. Daha önce aralarında bir tartış geçmiş ve bu tartışmaya eşleri de katılmıştır.

2-Müvekkilimiz mahallede marketin önünde arkadaşları ile sohbet ederken ……. Komşusu arkadaşlarının yanında ağır hakaretler etmeye başlamış ve yerde bulunan meyva kasasını müvekkilimizin üzerine atmıştır.

3-Arkadaşlarının araya girmesiyle tartışma bitmiştir. Müvekkilimizin ….. tarafından maruz kaldığı bu eylem suçtur ve cezalandırılmasını talep etmekteyiz.

 HUKUKİ NEDENLER:

 Türk Ceza Kanunu ( TCK) ve ilgili mevzuat

 KANITLAR:

 Digital kayıtlar, tanıklar ve her türlü delil.

 NETİCE-İ TALEP:

 Yukarıda yazılı olarak  beyan ettiğimiz nedenlerden dolayı …… tarafından müvekkilimize yapılan hakaret ve fiziksel hareketin cezalandırılmasını, yargı giderlerinin karşı tarafa yükletilmesine, 1136 sayılı Avukatlar Kanunu çerçevesinde vekalet ücretinin Avukat olarak bize hükmedilmesini talep etmekteyiz.

 

                                                                                                                Şikayetçi Vekili

   Av. Esra KARA

 

 

 

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al