Tahliye Taahhüdüne İstinaden Tahliye


Tahliye Taahhüdüne İstinaden Tahliye

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örneği hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

…… SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

                                                                          KAYSERİ

DAVACI

VEKİLİ : Av.Esra KARA

DAVALI:

KONU :

Taahhüt nedeniyle tahliye talebimiz hakkında.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimizin mülkü olan …. Adresindeki büroda….. tarihinde davalı tarafından kiralanmış ve …. Sözleşmesinde belirtilen kira ödeyerek kiracı olarak oturmaktadır.

2-5 yıldır oturmakta olduğu büroyu son dönem başından sonra kendi iradesi ile müvekkilimize verdiği taahhüt name ile …. Tarihinde boşaltılacağını beyan etmiştir.

3-Taahhüdüne uymayan davalı kiracıya 6570 Sayılı Yasanın ilgili maddeleri gereğince bu taahhüdü ….. Noterliğinin…. Yevmiye sayılı ihtarnamesi hatırlatılmış tarafına açılacak davanın kendisinden talep edileceği belirtilmiştir.

HUKUKİ NEDENLER:

BK(Borçlar kanunu) ve ilgili mevzuat

KANITLAR:

Sözleşmeler, ihtarname

 NETİCE-İ TALEP  :

Yukarıda yazılı olarak beyan ettiğimiz nedenlerden dolayı davalının taahhüt nedeniyle kiralanandan tahliyesine, dava masraflarının davalıya yükletilmesine ve 1136 Avukatlık Kanun gereğince Avukatlık ücretinin tarafımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep etmekteyiz.

 DAVACI VEKİLİ

Av.Esra KARA

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al