Şırnak Avukat – 0 352 338 77 77

Şırnak Avukat, son dönemlerde artan suç oranlarıyla birlikte dava sayısı ve türü de artmıştır. Birr Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimizin davalarının en yüksek fayda ile sonuçlanmasını amaçlamaktayız.

Şırnak Avukat

Şırnak barosu avukat sayısı hızla artmaktadır. Fakat en doğrusu davalarınız ile ilgili uzman bir avukat bulmanız sizlerin faydasına olacaktır. Şırnak bayan avukat özellikle boşanma davalarında tercih edilmektedir.

Şırnak Hukuk Bürosu

Şırnak Hukuk Bürosu, özellikle Şırnak ağır ceza avukatı olarak müvekkillerine hizmet vermektedir. Son dönmede artan uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti, cinsel istismar, kasten adam öldürme, dolandırıcılık gibi suçlarda avukatları bilgi birikim ve tecrübeye sahiptir. Şırnak barosu avukat arama ile davalarınızla ile ilgili uzman avukat ile görüşebilirsiniz. Şırnak merkez avukatları ilk olarak davalarda hak kaybına uğramamanız için sizlere detaylı bilgi verecektir.

Şırnak Boşanma Avukatı

Şırnak boşanma avukatı, son dönemde değişen sosyal yapı ile artış görülen boşanma davaların da müvekkillerine hizmet vermektedir. Boşanma davalarında konular nafaka, velayet gibi konulardır. Boşanma sonrası mal tasfiyesi boşanma davası ile birlikte açılsa bile mal tasfiyesi için boşanma kararının mahkeme kararı ile kesinleşmesi beklenmektedir. Şırnak barosu avukatlar günü sebebiyle gerekli seminerler düzenlenmektedir.

Şırnak Ceza Avukatı

Şırnak ceza avukatı, özellikle uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı cinsel istismar, adam yarala gibi suçlarda davalar da etkin sonuçlar almıştır. Bu davalarda cizre avukatları ile yapılan çalışmalarda dava süreçlerinin uzun olduğu görülmüştür. Bu davalarda detaylar önemlidir ama mahkeme süreçleri uzun sürdüğü ve avukatların fazla mesai harcamalarından dolayı avukatlık ücretleri fazladır.

Şırnak Gayrimenkul Avukatı

Şırnak gayrimenkul avukatı, şahısların bir taşınmaz üzerindeki hukuki anlaşmazlıklarının giderilmesini amaçlamakta olup gayrimenkul hukuku kapsamında değerlendirilmektedir. Taşınmazlar arsa, arazi ve diğer farklı kavramlar olarak belirtilmektedir. Bu konuda avukatlık ücretleri her sene baronun belirlediği avukatlık ücretleri ile belirlenmektedir. Bu ücretlerde davanın niteliği gibi özelliklerde değişmekte dolacaktır. Şırnak avukatlık bürosu avukatlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şırnak İcra Avukatı

Şırnak icra avukatı, icra takip işlemlerinde müvekkilimize etkin sonuçlar ile hizmet vermekteyiz. İcra takip işlemlerini özellikle ilamsız icra takiplerini kişiler kendileri yapabilse de sürecin uzman bir avukat tarafından yönetilmesi tavsiye edilmektedir. Bazı pilot bölgelerde İcratek yazılımı ile icra giriş işlemleri yapıldıktan sonra hazırlanan dosya ile icra müdürlüklerin de işlemler yapılmaktadır.

Şırnak İdare Avukatı

Şırnak idare avukatı, vatandaşlar devlet kurumlarının verdiği bazı kararlara itiraz edebilirler. Bu itirazlarını idare mahkemeleri üzerinden yapmaktadırlar. Yapılan bu itirazlar neticesinde devlet kurumu kararı iptal edilebilir veya sizin itirazınız reddedilecektir. Burada idare mahkemelerine yazılacak dilekçede ayrıntılar önemlidir. Bu nedenle idare mahkemelerine yazılacak olan dilekçeler uzman bir avukat tarafından yazılmalıdır.

Şırnak İşçi ve İşveren Avukatı

Şırnak işçi ve işveren avukatı, son dönemde artan dava türlerindendir. Dava şartı olarak arabuluculuk vardır. Bu davalarda arabuluculuk sisteminde tarafların anlaşması amaçlanmaktadır. Fakat anlaşma sağlanamazsa taraflar arasında tüketici mahkemelerinde dava süreci başlayacaktır. Genel olarak arabuluculuk sisteminde anlaşma sağlanmaktadır. Bu davalarda konular tazminat, sigorta pirimi gibi konulardır. Büromuz avukatlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şırnak Miras Avukatı

Şırnak miras avukatı, miras davalarında hizmet vermekte olup bu davalarda terekenin tespiti ve mal paylaşımı ile ilgili dava takibini yapmaktadır. Miras Hukuku kapsamında miras bırakanın mal varlığının mira bırakılanlar yani mirasçılara nasıl aktarılacağını içermektedir. Burada ilk olarak terekenin tespiti davası açılır yani murisin mal varlığının tespiti yapılacaktır. Diğer aşamada ise mal paylaşımı davası açılacaktır.

Şırnak Ticaret Avukatı

Şırnak ticaret avukatı, ticari işlemlerde ticaret hukuku kapsamında düzenlenen hukuki şartlar için hizmet vermektedir. Avukatlık ücreti olarak işlemlerinde detayı, sürekliliği gibi faktörler ön plandadır. Burada özellikle sözleşmelerde detayları olan işlemlerdir ve uzmanlık istemektedir. Şirket içi hisse devirleri, şirket devirleri, anlaşmalar ve sözleşmeler belli başlı ticaret hukuku konularıdır. Burada önemli olan işlemlerin uzman bir avukat tarafından yapılmasıdır.

Şırnak Tüketici Avukatı

Şırnak tüketici avukatı, tüketicilerin hukuki haklarını aradıkları tüketici mahkemelerinde görülen davalara bakmaktadır. Bu davalarda tüketici aldığı ayıplı mal veya hizmetten dolayı mağduriyetinden dolayı hukuki haklarını aramaktadır. Her ilde bulunan tüketici mahkemelerine başvuru yapılır ve burada alınan sonuç neticesinde tüketici mahkemelerinde dava süreci başlayacaktır. Yeni bir çalışma ile bu davalara arabuluculuk şartı getirilmek istenilmektedir.

 

 

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al