Savunma


Savunma

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örneği hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

 

……. HAKİMLİĞİ’NE

                                      KAYSERİ

   

DOSYA NO:

 SAVUNMALARINI SUNANLAR:

 VEKİLİ: Av.Esra KARA

 DAVACI:

 KONU:

Savunmamızın sunulması ve beyanlarımız hakkında.

 AÇIKLAMALAR: 

1-Müvekkilimiz şehrin en seçkin semtlerinden birinde market sahibidir. Yazar kasanın arızalanması nedeniyle servisi çağırmıştır.

2-Servis mekanik bir arıza olduğunu söyleyerek makineyi götürmüş bu sırada müvekkilimde perakende fiş kullanarak yazar kasanın olmadığı dönemde açığı bu şekilde kapatmıştır.

3-Maliye den yapılan denetimlerde ödeme kaydedici cihaz bulunmadığından müvekkilime tutanak tutulmuştur.

4-Müvekkilim Maliye den gelen görevlilere yazar kasanın arıza nedeniyle gittiğini ve servis teslim fişi vs gösterse de yeterli bulunmamıştır.

5-Nihayetinde asla vergi kaçırmak gibi bir niyeti olmayan müvekkilim bu durum neticesinde vergi kaçırmak suçundan dava açılmıştır.

6- Yazar kasada meydana gelen arıza her işletmecinin başına gelebilir. Yazar kasanın olmadığı günlerde kesilen faturalara bakıldığında asla vergi kaçırmanın mümkün olmadığı anlaşılacaktır.

HUKUKİ NEDENLER:

Türk Ceza Kanunu ve ilgili mevzuat

NETİCE-İ TALEP:

 

Yukarıda yazılı olarak beyan ettiğimiz nedenlerden dolayı müvekkilime mahkemenizin kendi elde edeceği kanıtlar ve bizim ekte mahkemenize sunduğumuz kanıtlarla birlikte beraat kararı verilmesini talep etmekteyiz.

SANIK VEKİLİ

       Av. Esra KARA

 

 

 

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al