Rize Avukat – 0 352 338 77 77

Rize Avukat, gelişen ve değişen toplumda özellikle ceza davaları ve boşanma davalarında artış gözlemlenmektedir. Rize avukatlık bürosu bilgi birikim ve tecrübesi ile müvekkillerine hizmet vermektedir.

Rize Avukat

Birr Hukuk Bürosu ceza davalarında ve boşanma davalarında müvekkillerine en yüksek fayda ile davalarını sonuçlandırmayı amaçlamaktadır. Rize Barosu avukatları telefon numarası ile davanız ile ilgili uzman bir avukat ile görüşebilirsiniz.

Rize Hukuk Bürosu

Rize Hukuk Bürosu, özellikle boşanma davalarında müvekkillerine hizmet vermektedir. Ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarda özellikle uyuşturucu madde ticareti ve diğer suçlarda gittikçe suç oranı artmaktadır. Rize ağır ceza avukatı olarak bu konuda avukatlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Rize barosu stajyer avukatları ilgili iletişim adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca baronet rize şeklinde aramlar da bulabilirsiniz.

Rize Boşanma Avukatı

Rize boşanma avukatı, boşanma davalarında gerekli tecrübeye sahiptir. Bu konuda rize CMK olarak avukat edinebilirsiniz. Son dönemde değişen ekonomik koşullar nedeniyle boşanma davalarında artış görülmektedir. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında velayet, nafaka, tazminat gibi konuları içermektedir. Boşanma davası ile birlikte mal paylaşımı davası açılamamaktadır. Açılsa bile boşanmanın kesinleşmesi beklenecektir.

Rize Ceza Avukatı

Rize ceza avukatı, ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarda hizmet vermektedir. Ağır ceza mahkemelerinde görülen davalar detaylı davalardır. Bu davalarda avukatlık ücretleri boşanma davaları ve diğer davalara göre fazladır. Nedeni ise avukatların mesai harcaması ve dava süreçlerinin çok uzun olmasıdır. Rize barosu genç avukatlar meclisi tarafından organizasyonlar yapılmaktadır. Rizeli avukat olarak büromuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rize Gayrimenkul Avukatı

Rize gayrimenkul avukatı, bazı taşınmazlar üzerindeki anlaşmazlıkların giderilmesini amaçlamaktadır. Bu şartlarda taşınmaz olarak nitelendirilen konut, arsa, arazi ve diğer kavramlarda Gayrimenkul Hukuku kapsamında değerlendirilmektedir. Bu davalarda bilirkişi raporlarının hazırlanması gibi nedenlerden dolayı dava süreçleri uzun sürmektedir. Bu davalarda rize bayan avukat tercih edilmektedir. Bu davalarda özellikle konusunda uzman bir avukat ile çalışmanız önerilmektedir.

Rize İcra Avukatı

Rize icra avukatı, pilot bölgelerde yeni uygulamaya geçen İcratek programı ile icra takip işlemlerini yapmaya başlamıştır. Bu program ile gerekli bilgiler sisteme girilerek icra takibi başlatılır ve çıktılar halinde bir dosya oluşturularak icra müdürlüklerine sunulmaktadır. İcra takip işlemlerini kişiler kendileri yapabilir ama verimli sonuç elde etmek için özel bir avukat tarafından yapılması tavsiye edilmektedir.

Rize İdare Avukatı

Rize idare avukatı, idare mahkemelerinde açılan davaların süreçlerini takip eder ve bu konuda tecrübelere sahiptir. İdare mahkemeleri vatandaşlar ile devlet arasındaki işlemlerdeki hukuki anlaşmazlıkları gidermek amacındadır. Bu tür işlemlerde yazılacak dilekçelerin dahi önemi vardır. Dilekçelerde detaylar önemlidir ve sürecin kesinlikle bir avukat tarafından yapılması önerilmektedir. Avukatlık ücretleri baro listesinde belirtilmiştir.

Rize İşçi ve İşveren Avukatı

Rize işçi ve işveren avukatı, son dönemde artan dava türlerinden olan ve işçi mahkemelerinde görülen davalara bakmaktadır. Bu tür davalarda konu işçi ve işveren arasındaki hukuki anlaşmazlıklardır. Bu anlaşmazlıklar İş Hukuku kapsamında değerlendirilip giderilmesi amaçlanmaktadır. Arabuluculuk sistemi ile iş mahkemelerine gitmeden ve dava süreci başlamadan konuların veya anlaşmazlıkların giderilmesi amaçlanmaktadır.

Rize Miras Avukatı

Rize miras avukatı, terekenin tespiti ve sonrasında mal paylaşımı için gereken davaları içermektedir. Murisin mal varlığının nasıl tespit edilip mirasçılara aktarılacağını içermektedir. Boşanma davasından sonra açılan mal tasfiyesi davasına benzemekle birlikte Miras Hukuku kapsamında uygulama şekli farklıdır. Bu davalarda hata kabul etmeyen davalardır ve bu hata sonucunda büyük hak kayıplarına neden olmaktadır.

Rize Ticaret Avukatı

Rize ticaret avukatı, ticari anlaşmaların, ekonomik faaliyetlerin gelişmesi üzerine önem kazanmıştır. Bu tür işlemlerde herhangi bir dava süreci gibi durumlar olmasa da sürecin uzman bir avukat tarafından yürütülmesi önerilmektedir. Sözleşmeler, anlaşmalar, şirke içi hisse devirleri gibi işlemlerde çok küçük hatalar büyük hak kayıplarına neden olabilecektir. Sözleşmeler detaylı belgelerdir ve sonrasında sizler açısından bir koruma sağlamaktadır.

Rize Tüketici Avukatı

Rize tüketici avukatı, tüketici mahkemelerinde görülen tüketici davalarına bakmaktadır. Bu davalarda tüketiciler aldıkları ürünlerin veya hizmetin ayıplı olmasından dolayı tüketici mahkemelerine başvurarak buradan aldıkları karar ile tüketici mahkemelerinde dava safhasına geçilecektir. Bu davalarda genel olarak dava süreci başlamadan anlaşma sağlanmaktadır. Son dönemde hukuksal bu sorunlar için arabuluculuk yöntemi getirileceği söylenmiştir.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir