Mersin Avukat – 0 352 338 77 77

Mersin avukat, Birr Hukuk Bürosu olarak bilgi birikim ve tecrübelerimiz ile müvekkillerimize hizmet vermekteyiz. Mersin avukat alımı olarak mersin avukatlık bürosu faaliyet göstermektedir. Son zamanlarda değişen koşullar nedeniyle özellikle ceza davalarında ve boşanma davalarında artış gözlemlenmektedir. Boşanma davalarında bayan avukat tercih edilmektedir. Mersin bayan avukat olarak büromuz avukatlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mersin Avukat

Mersin Hukuk Bürosu, ceza davaları, boşanma davaları, icra davaları, miras davaları, tanıma tenfiz ve diğer dava türlerinde faaliyet göstermektedir. Son dönemde sosyal yapıların değişmesi ve diğer nedenlerden dolayı ağır ceza avukatı ve ceza avukatı önem kazanmıştır.

Mersin Hukuk Bürosu

Uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti, dolandırıcılık, cinsel taciz, hırsızlık ve diğer suçlarda artış görülmektedir.

Mersin Boşanma Avukatı

Mersin boşanma avukatı, velayet, nafaka, tazminat, boşanma sonrası mal tasfiyesi gibi davalarda faaliyet göstermektedir. Mersin barosu ücretsiz avukat olarak atanan avukatlar Adli Yardım avukatı olarak hizmet verecektir. Boşanma davalarında uzman bir avukat ile çalışmanız önerilmektedir. Mersin avukat ilanları ile davanız ile ilgili uzman bir avukat ile görüşebilirsiniz. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası olmak üzere iki tür boşanma davası vardır.

Mersin Ceza Avukatı

Mersin ceza avukatı olarak ceza avukatı ve mersin ağır ceza avukatı olarak faaliyet göstermektedir. Mersin boşanma avukatı ücretleri ceza davalarına göre düşük ücretlidir. Çünkü ceza davaları uzun süren davalardır. Bu davalarda detay önemlidir. Özellikle tanık sayısının fazlalığı, delillerin toplanması gibi dava sürecini etkileyen faktörler arasındadır. Hukuk bürosu olarak bu davalarda avukatlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mersin Gayrimenkul Avukatı

Mersin gayrimenkul avukatı, taşınmazlar üzerindeki anlaşmazlıkların giderilmesini amaçlamaktadır. Mersin Mezitli avukatlar olarak bu davalarda bilgi birikim ve tecrübeye sahiptir. Taşınmaz olarak arsa, arazi, konut, bina gibi kavramları içermektedir. Gayrimenkul Hukuku kapsamında olan bu hukuk bölümü davaları uzun süreçli davalardır. Bilirkişi raporlarının hazırlanması, mahkemelerin yoğunluğu, tarafların anlaşamadığı hukuki şartlar dava sürecini etkilemektedir.

Mersin İcra Avukatı

Mersin icra avukatı müvekkillerin icra takip ilmelerini yapmaktadır. İcra takip işlemlerini kişiler icra müdürlükleri üzerinden kendileri yapabilir. Fakat daha hızlı sonuç almak için uzman bir avukat ile takip edilmesi önerilmektedir. İlamlı icra takibinde mahkeme ilamı ile yapılan icra takibidir. Pilot bölge üzerinde İcratek yazılımı kullanılmaktadır. Bu program ile otomatik icra takibi başlatılmaktadır.

Mersin İdare Avukatı

Mersin idare avukatı, idare mahkemelerinde süren davaların ve yapılacak olan itirazlar hakkında faaliyet göstermektedir. İdare hukuku vatandaşların devlet ile olan işlerindeki hukuki süreçleri içermektedir. Kamu görevinden bir nedenle uzaklaştırılan veya atılan bir görevli idare mahkemeleri üzerinden devlet kurumunun bu kararına itiraz edebilir. Bu davalar detay içeren davalardır ve detay önemlidir.

Mersin İşçi ve İşveren Avukatı

Mersin işçi ve işveren avukatı, işçi ve işveren arasındaki anlaşmazlıkların giderilmesini amaçlamaktadır. İş Hukuku kapsamında işçi ve işveren arasındaki sigorta piriminin ödenmemesi, tazminatlar, haksız yere iş akdinin feshi gibi konular içermektedir. Son dönemde mahkemelerin yoğunluğunu azaltmak için arabuluculuk sistemi kurulmuştur. Böylece mahkeme süreci olmadan taraflar hukuki şartlarda anlaşma sağlanması amaçlanmaktadır.

Mersin Miras Avukatı

Mersin miras avukatı, miras hukuku kapsamında faaliyet göstermektedir. Miras Hukuku murisin mal varlığının mirasçılara nasıl aktarılacağına dair kanunları içermektedir. Bu kanunlar çerçevesinde konusunda uzman miras avukatı ile dava sürecini takip etmeniz önerilmektedir. Miras davaları bilirkişi raporlarının hazırlanması, terekenin tespiti gibi konular zaman almaktadır. Terekenin tespiti davasından sonra mal paylaşımı için dava açılmalıdır.

Mersin Ticaret Avukatı

Mersin ticaret avukatı, Ticaret Hukuku kapsamında ekonomik faaliyetlerin düzenlenmesini içermektedir. Özellikle şirket içi hisse devirleri, şirket devri ve sözleşmeleri önemli olan içeriklerdendir. Bu konularda detaylar önemlidir ve küçük hatalar büyük hak kayıplarına neden olabilir. Bu nedenle konusunda uzman bir avukat ile takip edilmesi önerilmektedir. Mersin avukatlık bürosu olarak büromuz avukatlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mersin Tüketici Avukatı

Mersin tüketici avukatı, tüketicilerin aldığı hizmet veya ürün ile ilgili ayıplı mal çıkması durumunda hukuki işlemler de faaliyet göstermektedir. Son dönemde tüketim arttığı için bu tür davalarda hızla artmıştır. Tüketici hakem heyetlerine başvuru yapıldıktan sonra alınan sonuç ile ilgili tüketici mahkeme süreci başlayacaktır. Bu davalarda genel olarak tüketici ve satıcı arasında anlaşma sağlanır.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al