Konya Avukat – 0 352 338 77 77

Konya Avukat, Birr Hukuk Bürosu özellikle son dönemde artan boşanma davaları ve ceza davalarında müvekkillerine hizmet vermektedir. Konya avukatlık büroları bünyesinde bulundurduğu avukatların bilgi birikim ve tecrübeleri ile müvekkillerinin davalarının en yüksek fayda ile sonuçlanmasını amaçlamaktadır. Özellikle uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti, boşanma davaları, cinsel istismar, kasten adam öldürme gibi davalarda artış görülmektedir.

Konya Avukat

Konya Hukuk Bürosu, konya tazminat avukatları olarak yapılan aramalarda davalarınız ile ilgili uzman bir avukat ile iletişime geçebilirsiniz. Yen, mezun olmuş avukatlar genel olarak ilk CMK uygulamasını açarlar.

Konya Hukuk Bürosu

Buna göre konya barosu adli yardım nöbet listesi ile sıralamalarına göre görev ataması yapılmaktadır. Son zamanda özellikle ağır ceza davalarında artış gözlemlenmektedir. Konya en iyi avukat aramalarında büromuz avukatlarına ulaşabilirsiniz.

Konya Boşanma Avukatı

Konya boşanma avukatı, avukat arama ile boşanma davalarınız için bilgi birikim ve tecrübeye sahip avukatlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Boşanma davalarında özellikle konya bayan avukat tercih edilmektedir. Konya avukatlık bürosu olarak anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında hizmet vermekteyiz. Anlaşmalı boşanma davaları dava süreçleri kısa olan davalardır. Çekişmeli boşanma davaları ise taraflar hukuki şartlarda anlaşamadığı için dava süreçleri uzundur.

Konya Ceza Avukatı

Konya ceza avukatı, asliye ceza mahkemelerinde ve ağır ceza mahkemelerindeki davalarda müvekkillerine hizmet vermektedir. Konya barosu ücretsiz avukat atamaları yapılmaktadır. Fakat özel bir avukat ile dava süreçlerini takip etmeniz sizlerin faydasına olacaktır. Konya ağır ceza avukatı olarak ağır ceza mahkemelerin de görülen davalarda özellikle uyuşturucu madde kullanımı gibi davalarda hizmet vermekteyiz.

Konya Gayrimenkul Avukatı

Konya gayrimenkul avukatı, taşınmazlar üzerindeki hukuki anlaşmazlıkların Gayrimenkul Hukuku kapsamında giderilmesini amaçlamaktadır. Bu davalar uzun süren davalardır. Tarafların hukuki şartlarda anlaşamaması, mahkemelerin yoğunluğu, bilirkişi raporlarının hazırlanması gibi süreçler dava süresini uzatmaktadır. Taşınmaz olarak arza, arazi, konut, bina gibi kavramlar oluşturmaktadır. Bu davalarda uzman bir avukat ile davanızı takip etmeniz önerilmektedir.

Konya İcra Avukatı

Konya icra avukatı, müvekkillerinin icra işlemlerinin takibini yapmaktadır. Bu takiplerde yeni sistem olarak İcratek programı ile yapılmakta olup henüz her bölgede kullanıma geçilmemiştir. İcra takip işlemlerinde ilamı icra takibi ve ilamsız icra takibi olarak iki tür de yapılmaktadır. İlamlı icra takibinde mahkeme ilamı ile yapılan icra takibidir. İlamsız icra takibi ise mahkemelerin ilamına gerek olmadan ilamsız olarak yapılan icra takibidir.

Konya İdare Avukatı

Konya idare avukatı, idare hukuku kapsamında müvekkillerinin davalarının en yüksek fayda ile sonuçlanmasını amaçlamaktadır. Bu davalarda vatandaşlar devlet ile ilgili olan işlerinde hukuki haklarının aranması yoluna gitmektedirler. Verilen herhangi bir karar neticesinde bu karara idare mahkemeleri vasıtasıyla itiraz edebilirler. Bu tür itirazlarda idare mahkemelerine yazılan dilekçeler önemli ve detayları fazladır. Bu nedenle uzman bir avukat tarafından hazırlanmalıdır.

Konya İşçi ve İşveren Avukatı

Konya işçi ve işveren avukatı, işçi ve işveren arasındaki İş Hukuku kapsamında hukuki düzenlemeleri içermektedir. Genel olarak kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, pirim ödemeleri ve iş akdinin feshedilmesi gibi konuları içermektedir. Bu hukuki anlaşmazlıklarda arabuluculuk yöntemine geçilmiş ve tarafların anlaşması amaçlanmıştır. Bir anlaşma sağlanamaması halinde iş mahkemelerinde dava sürecine geçilecek ve mahkeme süreci başlayacaktır.

Konya Miras Avukatı

Konya miras avukatı, Miras Hukuku kapsamında olan hukuki düzenlemeleri içermektedir. Murisin mal varlığının mirasçılara nasıl aktarılacağının takibi ve işlemlerini içermektedir. Burada ilk önce muris için terekenin tespiti davası açılır ve sonrasında mal paylaşımı için miras davası açılacaktır. Bu davalar uzun süreli davalardır. Bu davalarda küçük hatalar büyük hak kayıplarına neden olabilir. Bu nedenle konusunda uzman bir avukat ile davanızın takip edilmesi önerilmektedir.

Konya Ticaret Avukatı

Konya ticaret avukatı, Ticaret Hukuku kapsamında gelişen ekonomik faaliyetlerin artmasından dolayı önem kazanmıştır. Şirket içi sözleşmeler, şirket hisse devirleri, şirket devirleri gibi konuları içermektedir. Özellikle sözleşmelerde detaylar önemlidir. Belgelerin hazırlanması, işlemlerin kontrolü gibi hususlar kesinlikle konusunda uzman bir avukat tarafından yapılması önerilmektedir. Bu sözleşmelerdeki küçük hatalar büyük hak kayıplarına neden olacaktır.

Konya Tüketici Avukatı

Konya tüketici avukatı, son dönemde artan tüketim ve üretim ile birlikte önem kazanmıştır. Konya avukatlık bürosu olarak müvekkillerine hizmet vermekte olup müvekkillerinin davalarının en yüksek fayda ile sonuçlanmasını amaçlamaktadır. Tüketiciler aldıkları mal veya hizmetin ayıplı olmasından dolayı tüketici hakem heyetine başvurabilir. Burada alınan sonuç ile tüketici mahkemelerinde dava süreci başlayacaktır.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al