Kayseri Şirketler ve Ticaret Hukuku – 0 352 338 77 77

Kayseri Şirketler ve Ticaret Hukuku, şirketler arasında yapılan sözleşmeler ve ticari hukuk alanındaki konuları kapsar. Bu hukuk bölümü kapsamında şirketler arası yapılan ticaret kanunlar çerçevesinde karşılıklı hakları korur. Günümüz şarlarında değişen ekonomik sebepler ve sosyal düzenin değişmesinden davalarda artış gözlemlenmiştir.  Bu tür davalarda uzman avukatlar ile süreçlerinin takibinin yapılması sizler açısından faydalı olacaktır.  Kayseri hukuk bürosunda bu konudaki uzman avukatlardan yardım alabilirsiniz. Bu tür davalar ceza davaları ve boşanma davalarındaki süreçten uzun sürebilir. Ağır Ceza davaları genel olarak ceza süresi 10 yıl ve daha uzun süreli suçları kapsamaktadır ve Ağır Ceza Mahkemelerinde görülmektedir. Bu davalarda süreç uzundur.

Kayseri Şirketler ve Ticaret Hukuku

Kayseri Şirketler ve Ticaret Hukuku, kapsamında olan davalarda dosya konusuna göre dava süresi değişecektir. Şirketler arasında yapılan sözleşmeler ve ticaret kanununa göre usulsüzlükler oluştuğundan taraflar dava açabilirler. Kayseri ve çevresinde hızla artan davalar ceza davaları ve boşanma davalarıdır. Bu davalarda artışın nedeni değişen ekonomik sebepler ve sosyal farklılığı olan insanların bir arada aşama zorunluluğudur. Boşanma davaları iki tür olup anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davalarıdır. Bu davalarda süreç yönetimi önemlidir. Çekişmeli boşanma davalarında süreç uzundur. Bu davalarda taraflar hukuki şartlarda hem fikir değillerdir. Bu davalar 10-12 ay gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Anlaşmalı boşanma davaları ise 1-2 duruşmada karar verilmektedir.

Şirketler ve Ticaret Hukuku

Kayseri Şirketler ve Ticaret Hukuku, alanında Birr Hukuk Bürosu avukatlarından detaylı bilgi alabilirsiniz. Ceza davalarında süreç uzundur. Çünkü sanık sayısı fazla ve mahkemelerin yoğunluğu çoktur. Bu tür davalarda kesinlikle soruşturma aşamasından itibaren bir avukat ile çalışmanızda fayda olacaktır. Değişen günümüz koşullarında ve ekonomik krizler nedeniyle bu tür davalarda artış görülmüştür. Ceza davalarında özellikle uyuşturucu madde satışı ve kullanımı, kasten adam öldürme ve cinsel istismar suçlarında artış görülmektedir. Türü davalarda soruşturma başlatıldığında elde edilen deliller ve kolluk kuvvetlerinde alınan ifadelere göre olaydaki suç durumunuz belirlenecektir. Bu nedenle delillerin mahkemeye sunulması ve diğer dava sonucunuzu etkileyecek işlemler özel avukatınızın olması faydanıza olacaktır.

Şirketler arasındaki ticari ilişkiler de çıkan anlaşmazlıklar ve hukuki aykırılıklar için  Birr Hukuk Bürosu avukatlarına danışabilirsiniz.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir