Kayseri Sigorta Hukuku – 0 352 338 77 77

Kayseri Sigorta Hukuku, ana başlık olarak ele alındığında, bunu iki ana alt başlıkta ele alabiliriz. Özel sigorta Hukuku ve Sosyal Sigortalar Hukuku. Özel sigorta hukuku TTK m1401 de düzenlenmektedir. Ve sigorta ilişkisinin kurulmasının ve sigorta ettirmek isteyen kişinin tamamen serbest iradesine dayanan sigorta çeşididir. Sosyal sigorta hukuku belli statülere giren kişilerin yaptırması zorunlu olan sigorta hukuk alanıdır.  Bu konu ile ilgili kayseri en iyi avukat tanımlaması ile ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Mesela devlette memuriyet için hak kazanmış kişiler doğrudan SGK bünyesinde emekli sandığına üye olurlar. Söz konusu memur istemese bile bu sigorta ilişkisine girmek sözleşmeyi yapmak zorundadır.

Kayseri Sigorta Hukuku

Kayseri Sigorta Hukuku, yukarıda belirtilen iki tür sigorta hukukundan başka bu alanlardan hariç başka bir sigorta alanı da vardır. Belli tehlike rizikosuna sahip kişilerin, sorumlu olabileceği zararları teminat altına almak için yapılan sigorta türüdür. Bunlara örnek trafik sigortaları, gemilere ilişkin sigortalar örnek verilebilir. Sorumluluk sigortaları daha çok kamu erki tarafından kişilere zorunlu tutulan sigortalardır.  Sigorta bedeli kural olarak mal menfaatinin para olarak hayat sigortalarında kararlaştırılan takdiri değeridir. Sigorta sözleşmesinin kurulması, b sözleşme tipik bir borçlar kanunu sözleşmesi olduğu için karşılıklı rızaların açıklanmasıyla gerçekleşir. Bu nedenle sigorta sözleşmelerinde belirli bir şekil zorunluluğu da yoktur. Kayseri avukat cep telefonu ile yardım alabilirsiniz.

Sigorta Hukuku

Kayseri Sigorta Hukuku, kapsamında ayrıca yukarıda bahsi geçen sebeple, sigorta poliçesinin sigorta ettiren tarafa verilmesi, sigorta sözleşmesinin kuruluşu için bir şart değildir. Yine işçi ve işveren davaları için kayseri iş mahkemesi avukatları yardımcı olacaktır. Kural olarak, sigorta bedeli sigortalanan mal değerinin tam değeridir. Ancak zaman içerisinde malın değerindeki değişiklikler meydana gelir. Mal değerinin sigorta bedeline göre azaltılması sonucunda aşkın sigorta, artması sonucunda ise eksik sigorta adı verilir. Bu şekilde yapılan aramalarda kayseri barosu boşanma avukatları olarak ta davanız ile ilgili avukatınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Keza eksik sigorta ve aşkın sigorta sözleşmenin kurulması sırasında da kararlaştırılmış olunabilir. Sigorta sözleşmesinin konusu parayla ölçülebilen menfaattir.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir