Kayseri Barosu Boşanma Avukatları – Kayseri Avukat

Kayseri Barosu Boşanma Avukatları, sizlere boşanma davalarınızda hizmet verecektir. Günümüzün değişen şartlarından dolayı boşanma davalarında hızlı bir artış olmuştur. Boşanma davaları iki türdür. Anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davasıdır. Bu davalarda kayseri boşanma avukat ücretleri davanın türüne göre değişim gösterecektir. Bununla ilgili kayseri avukat danışma olarak büromuzdan bilgi alabilirsiniz.

Boşanma davalarında süreç yönetimi çok önemlidir. Bununla ilgili detayı kayseri avukat telefon numarası ile bizlere ulaşıp öğrenebilirsiniz. Boşanma davalarında anlaşmalı boşanma davası kısa süren davalardır. Bu dava türünde taraflar hukuki şartlarda anlaşmış ve protokol imzalamıştır. Birr Hukuk Bürosu avukatları konudaki tecrübe bilgi birikimi ile boşanma davanızı en faydalı şekilde sonuçlandıracaktır.

Kayseri Barosu Boşanma Avukatları

Kayseri Barosu Boşanma Avukatları, anlaşmalı boşanma davalarında sizlerin adınıza işlemlerinizi yapacaklardır. Bu dava türünde taraflar mahkemeye katılmak zorundadır. Mahkeme huzurunda taraflar boşanmak istediklerini hür olarak beyan etmek zorundadırlar. Genel olarak bir iki duruşmada mahkeme tarafından karar verilecektir. Anlaşmalı boşanma davası açmak için en az bir yıl evli olmak şartı aranmaktadır. Bu davalarda kayseri tazminat avukatı gibi durumlar söz konusu değildir. Çünkü taraflar konularda hem fikirdir. Bir yıldan az evli olan taraflar anlaşmalı boşanma davası açamazlar. Çekişmeli boşanma davası açmak zorundadırlar. Boşanma davası ücretleri kayseri iş mahkemesi avukatları ücretlerine göre daha azdır. Boşanma davalarında boşanma avukatı ücretleri açılacak davanın türüne değişecektir.

Boşanma Avukatları

Kayseri Barosu Boşanma Avukatları, iyi bir boşanma avukatı arayışınızda davanızın en yüksek fayda ile sonuçlanmasını sağlayacaktır. Çekişmeli boşanma davaları anlaşmalı boşanma davalarına göre uzun sürmektedir. Bu davalarda taraflar hem fikir olmayıp bütün detaylar mahkeme tarafından karara bağlanır. Örneğin çocukların velayeti, nafaka vb konularda taraflar anlaşamadıkları için mahkeme kararı verecektir. Nafaka iştirak nafakası ve tedbir nafakası olarak iki türdür. Mahkeme tarafların ekonomik durumunu ve kusurunu karşılaştırarak buna karar verecektir. Tarafların tazminat talebi ve diğer durumlar davanın uzamasına neden olacaktır. Bir taraf boşanmak istemese de gerekçeler kabul edilebilir şekilde açıldığında boşanma davası açılabilir. Birr Hukuk Bürosu avukatlarından yardım alabilirsiniz. Boşanma davaları ile aynı anda mal paylaşımı için dava açılabilse de mahkemeler boşanmanın kesinleşmesinden sonra bu konuya bakacaklardır.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir