İcra İbraname Örneği


İcra İbraname Örneği

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örnekleri hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

İBRANAME ÖRNEĞİ

……………………….. LTD ŞTİ . (Alacaklı) ile ……LTD ŞTİ (Borçlu) arasında Kayseri ….. İcra Dairesi’nin 2018/… E numaralı İcra Dosyasına konu icra takip borcunun faizi ve ferileriyle birlikte ödenmesiyle ilgili taraflar arasında anlaşılmıştır. Buna göre 300.250.26 TL olan anapara borcu ile birlikte, faiz ve vekalet ücreti dahil toplam 328.000 TL toplam olarak …. Tarihinde ödendiği takdirde icra dosyasından doğmuş ve oluşacak tüm alacaklar konusunda tarafların arasında bu zamana kadar olan ticari ilişkiden oluşan tüm alacaklar konusunda gayri kabili rücu ibra etmiş olacaklarını taahhüt etmişlerdir.

Ek olarak borçlunun icra dosyası kapsamında mal varlığına haciz konulmuştur. İcra takibi sebebiyle gereken bütün masraflar borçlu şirket tarafından ödenmedikçe mal varlık üzerinde konulan haciz kararı kaldırılmayacaktır.

 

             Alacaklı ……………… LTD ŞTİ                    Borçlu …………………… LTD ŞTİ             

Vekili Av. Esra KARA                                   Vekili Av. Nejla Demir

 

 EK BİLGİ            

İcra ibraname üzerinde tarafların karşılıklı teyitleştiği borç ve diğer alacaklar yazmaktadır. Senet ibraname örneğinde olduğu gibi borçludan alacaklar ibraname üzerinde yazmaktadır. Örneğin avukat müvekkilden alacağı ibraname örneği hazırlayabilir. Genel olarak ibraname işçi haklarının yazılı olduğu işçi ibraname örneği avukat tarafından hazırlanır. İbraname hazırlamak istenildiğinde avukattan ibraname almak sizlerin faydasına olacaktır. Bu tür örnekleri avukat ibraname örneği 2018 ya da ibraname örneği 2019 şeklinde bulabilirsiniz. İngilizce eğitim veren kurumlardaki öğrenci meslektaş adaylarımız  için İngilizce ibraname örneği mevcuttur. Bu konularda İcra Mahkemeleri de gerekli konularda icra konuların bakmaktadır. Borçlu için ibraname verip icra işlemine devam etmek gibi durumları açıklayan makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al