Hatay Avukat – 0 352 338 77 77

Hatay Avukat olarak müvekkillerimize hizmet vermekteyiz. Birr Hukuk Bürosu boşanma davaları, ceza davaları, miras davaları, tanıma tenfiz ve diğer dava türlerinde hizmet vermektedir. Hatay’daki en iyi avukatlar olarak yapılan aramalarda avukatlara ulaşabilirsiniz. Hatay avukatlık bürosu olarak bayan avukat olarak yapılan aramalarda büromuz avukatları sizlere detaylı bilgi verecektir. Son dönemde ceza davaları ve boşanma davalarında artış görülmektedir.

Hatay Avukat

Hatay Hukuk Bürosu, boşanma avukat, ceza avukatı, ağır ceza avukatı, miras avukatı ve icra avukatı olarak hizmet vermektedir. Son dönemde değişen şartlar ve koşullar nedeniyle özellikle ağır ceza mahkemelerinde görülen suçlarda artış görülmektedir.

Hatay Hukuk Bürosu

Antakya barosu avukatları listesi ile konusunda uzman avukat ile iletişime geçebilirsiniz. Davalarınızın uzman bir avukat ile takip edilmesi sizlerin faydasına olacaktır.

Hatay Boşanma Avukatı

Hatay boşanma avukatı boşanma davalarında velayet, boşanma sonrası mal tasfiyesi, nafaka, boşanma  gibi konuları içermektedir. İskenderun avukat olarak yapılan aramalarda konusunda uzman bir boşanma avukatı ile iletişime geçebilirsiniz. Bu davalarda detaylar önemlidir.  Avukat arama işlemlerinden sonra dava süreciniz başlayacaktır. Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları olmak üzere iki türdedir. Hayat barosu

Hatay Ceza Avukatı

Hatay ceza avukatı olarak son dönemde artan uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı, dolandırıcılık, cinsel istismar gibi suçlarda artış görülmektedir. Ağır ceza avukatı olarak müvekkillerimize hizmet vermekteyiz. Hatay barosu staj için gerekli belgelere ulaşabilirsiniz. Ceza davaları Asliye Ceza Mahkemelerin de ve Ağır Ceza mahkemelerinde görülmektedir. Bu davalar uzun süren davalardır. Hatay bayan avukat aramalarında ulaşabilirsiniz. Avukat portal üzerinden kontrol edebilirisiniz.

Hatay Gayrimenkul Avukatı

Hatay gayrimenkul avukatı son dönemde en çok aranan avukatlar arasındadır. Taşınmaz üzerindeki hukuki anlaşmazlıkların giderilmesini içermektedir. Taşınmaz olarak arazi, arsa, konut gibi kavramlar bulunmaktadır. Bu davalarda bilirkişi raporlarının hazırlanması, mahkemelerin yoğunluğu düşünüldüğünde süreçler uzun sürmektedir. Hatay barosu staj kurulu ile stajını tamamlayan avukatlar bu listeye girmektedir.

Hatay İcra Avukatı

Hatay icra avukatı, Hatay barosu asgari ücret tarifesi ile belirlenmiştir. İcra takip işlemleri ilamlı icra takibi ve ilamsız icra takibi olarak iki şekilde yapılmaktadır. İlamlı icra takip işlemlerinde mahkeme kararına gereksinim vardır. İlamsız icra takibinde ise mahkeme kararına gerek yoktur. Bu takip işlemlerinde avukat ile takip edilmesi sizlerin faydasına olacaktır. İcra takip işlemleri kişi kendi tarafından yapabilir.

Hatay İdare Avukatı

Hatay idare avukatı vatandaşların devlet ile olan işlemlerindeki hukuki uyuşmazlıkların giderilmesini amaçlamaktadır. İdare hukuku kapsamında devletin vatandaşlar ile arasında olan işlemlerde bazı durumlarda hukuki anlaşmazlıklar olabilir. Örneğim memuriyeti son erdirilmiş bir kişi idare mahkemeleriyle devletin bu kararına itiraz edebilir. Bu davalarda idare mahkemelerine yazılan dilekçeler önem arz etmektedir. Uzman bir avukat ile çalışmanız önerilmektedir.

Hatay İşçi ve İşveren Avukatı

Hatay işçi ve işveren avukatı olarak hizmet vermekteyiz. İşçi ve işveren arasındaki anlaşmazlıkları düzenlemektedir. İş hukuku kapsamında sigorta pirimi, haksız yere iş akdinin feshedilmesi, tazminat gibi konuları içermektedir. Hatay avukatlık bürosu olarak bu konularda mahkemelerin yoğunluğunu azaltmak için arabuluculuk sistemi getirilmiştir. Taraflar arabuluculuk sistemi ile de genel olarak anlaşma sağlamaktadırlar.

Hatay Miras Avukatı

Hatay miras avukatı, miras hukuku kapsamında müvekkillerine hizmet vermektedir. Miras Hukuku murisin mal varlığının mirasçılara nasıl aktarılacağını içermektedir. Bu davalarda süreçler uzundur. Bilirkişi raporlarının hazırlanması ve diğer faktörler dava süreçlerini etkilemektedir. Davalarda detaylar önemlidir. Bu nedenle hak kayıplarının olmaması için uzman bir avukat ile davanın takip edilmesi önerilmektedir. Terekenin tespiti gibi konular süreci uzatmaktadır.

Hatay Ticaret Avukatı

Hatay ticaret avukatı olarak gelişen ekonomik faaliyetler nedeniyle önem kazanmıştır. Ticaret Hukuku kapsamında şirket içi sözleşmelerin hazırlanması, şirket içi hisse devirleri, şirket satışı gibi konuları içermektedir. Bu konularda küçük hatalar büyük hak kayıplarına neden olacaktır. Bu nedenle konusunda uzman bir avukat ile ticaret hukuku kapsamında takip edilmesi önerilmektedir. Büromuz avukatlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hatay Tüketici Avukatı

Hatay tüketici avukatı ile müvekkillerimize hizmet vermekteyiz. Son dönemde artan tüketim ile ayıplı mal ve hizmet ile karşılaşılmaktadır. Karşılaşılan bu durumlarla tüketici hakem heyetine başvuruda bulunulabilir. Tüketici hakem heyeti her ilde bulunmaktadır. Burada çıkacak karar göre tüketici mahkemelerine taşınabilir. Son dönemde arabuluculuk sitemi getirilmesi ön görülmektedir. Böyle taraflar hukuki şartlarda anlaşacaktır.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al