Hakaret Savunma


Hakaret Savunma

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örneği hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

……. HAKİMLİĞİ’NE

                   KAYSERİ

                  

DOSYA NO:

SANIK:

VEKİLİ: Av.Esra KARA

ŞUÇ:

KONU:

Savunma beyanlarımızı sunma talebimiz hakkında.

AÇIKLAMALAR:

1-Davacı müvekkilimiz hakkında kendisine hakaret ve sözlü tacizde bulunduğu iddiası ile dava açmıştır. Müvekkilimiz davacıyı sadece olayın olduğu gün haricinde hayatı boyunca görmemiştir.

2-Müvekkilimize benzin istasyonundan yakıtı almış ve kredi kartıyla ödemesini yapmak istemektedir. Davacı ise sigara ve diğer birkaç şey almış kredi kartıyla ödeme yapmaya çalışmaktadır. Davacı ayakta duramayacak kadar sarhoştur. Müvekkilim ödemeyi yaptıktan sonra marketten çıkarken davacı müvekkilimin üzerine düşmüş ve kusmuştur. Müvekkilimiz benzin aldıktan sonra bir arkadaşının düğününe gideceği için takım elbise giymiştir. Ve elbisenin kirlendiğini görünce Allah Kahretsin ifadesini kullanmıştır. Bunu davacıya karşı söylememiştir.

3-Bunun üzerine sarhoş olan davacı sinkaflı küfürler etmiştir. Buna karşılık müvekkilim umursamayarak olay yerinden ayrılmıştır.

4-Müvekkilim sonrada kendisine açılan bu dava ile karşılaşmıştır. Haksız olan tamamen davacıdır ve buna tüm benzinlik çalışanları şahittir.

HUKUKİ NEDENLER:

İlgili mevzuat

KANITLAR :

Kamera kayıtları, şahitler ve her türlü delil

NETİCE-İ TALEP:

Yukarıda yazılı olarak beyan ettiğimiz nedenlerden dolayı müvekkilim hakkında açılan davanın red edilmesine karar verilmesini talep etmekteyiz.

                                                                                               SANIK VEKİLİ

                                                                                                  Av.Esra KARA

 

 

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al