Çocukla Kişisel İlişkinin Yeniden Düzenlenmesi


Çocukla Kişisel İlişkinin Yeniden Düzenlenmesi

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örneği hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

                                                                                                                                 KAYSERİ

DAVACI                 :…….

 VEKİLİ                    :…….

 DAVALI                  :…….

 KONU                     :

Çocukla ilişkinin yeniden düzenlenmesi talebimiz hakkında

AÇIKLAMALAR   :

1-Müvekkilimiz davalı ile 9 yıl evli kalmıştır. Anlaşmalı boşanma davası ile …. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından …….tarih ve…. Esas sayılı karar kesinleşmiştir.

2-Tarafların evlilikten bulunan çocuklarının velayeti …Asliye Mahkemesi Kararı sonucunda anneye verilmiştir. Müvekkilimiz verilen karar doğrultusunda çocuğu yaz tatillerinde görmeyi kabul etmiştir. Ayrıca müvekkilimiz kesinleşen karar neticesinde …. TL aylık nafaka ödemektedir.

3- Müvekkilimizin işi genellikle şehir dışında olduğu için yaz döneminde çocuğu görme kararını kabul etmiştir. Müvekkilimiz artık aynı kentte sabit bir işte çalışmaya başlamıştır. Çocuğun hayatındaki düzeni bozmayacak şekilde her hafta sonu görmeyi talep etmiş fakat annesi bu duruma karşı çıkmıştır.

 4- Çocuğun kişiliğinin yetişmesi ve gelişmesinde annesinin varlığı kadar babasının varlığı da önemlidir. Müvekkilimizin hafta sonraları görmek en doğal hakkıdır. Davalı bu duruma karşı çıkmaktadır.

5- Mahkemeniz tarafından müvekkilimiz ve çocuğunun durumunun yeniden düzenlenmesini, müvekkilimizin yeni urumu göz önünde bulundurularak her hafta çocuğunun görülmesine karar verilmesini talep etmekteyiz.

HUKUKİ NEDENLER:

MK ve yasal mevzuat mevzuat.

KANITLAR                :

Her türlü kanıt.

NETİCE-İ TALEP  :

Yukarıda yazılı olarak beyan ettiğimiz nedenler göz önünde bulunarak , müvekkilimizin yeni durumu değerlendirilerek çocuğunu her hafta sonu görmesine hükmedilmesini, 1136 Avukatlar Kanunu çerçevesinde vekalet ücretinin Avukat olarak bize  hükmedilmesini talep etmekteyiz.

 

                                                                                                           DAVACI VEKİLİ

                                                                                 Av. Esra KARA

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir