Boşanma Zina

Breakup marriage couple with divorce certification


Boşanma Zina

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örneği hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

                                                                                                                       KAYSERİ

 

DAVACI                   :…….

 

VEKİLİ                      :…….

 

DAVALI                    :…….

 

KONU                       : Evliliğin temelden sarsılması zina nedeniyle boşanma

 

AÇIKLAMALAR      :

 

1-Müvekkile eşinin 13 senelik eşidir. Ortak evliliklerinden 3  çocukları vardır. Kayıtları…….İli, ……. İlçesi, ……. Mahallesi, ……. Cilt No, …….Sayfa No ve ……. Kütük Sıra No da bulunmaktadır.

2-Davalı ilaç mümessili olarak çalışmakta ve sık sık şehir dışına iş seyahatlerine gitmektedir. Müvekkile ise dikiş ürünleri satarak aile birliğine katkıda bulunmaktadır.

3- Müvekkile uzun zamandır kadın olarak aldatıldığını hissetmekte ve çevresinden haberler almaktadır. Müvekkile davalıya sorular sorduğunda tatmin olmayan cevaplar almaktadır. Son zamanlarda davalı iş seyahatlerini bahane ederek ayda bir iki defa müşterek konuta gelmektedir. Eşi ve çocuklarıyla ilgilenmemektedir. Müvekkile bu durumdan şüphelenmiş davalı hakkında yaptığı araştırmada davalının … ilinde .. semtinde bir eve sürekli gittiğini öğrenmiş. Sonuç olarak davalının o evde bulunan kadınla karı koca hayatı yaşadığını öğrenmiştir.

4- Müvekkile yaptığı araştırmada davalının bu kadından çocuğu olduğunu öğrenmiş ve bunu davalıya söylediğinde davalı bu konuyu kabul etmiştir

5- Davalı şuan müşterek konutta kalmaktadır ve yukarıda adresteki evide diğer kadın ile kullanmaktadır. Müvekkilimin aldatıldığı gerek deliller, gerekse davalı beyanlarında ispatlanmıştır.

6- Müvekkilimin davalıdan boşanmasına hükmedilmesi talep etmekteyiz. Ayrıca boşanma gerçekleştikten sonra yoksulluk nafakasına çevrilmek üzere … TL nafaka talep etmekteyiz.

 

YASAL NEDENLER :

Medeni kanun m129 ve ilgili mevzuat

 

KANITLAR          :

Davalının kendi beyanları, tanıklar, digital kayıtlar.

 

CEVAP SÜRESİ       :

…. gündür.

 

NETİCE-İ TALEP     :

Yukarıda yazılı olarak beyan ettiğimiz nedenlerden dolayı zina nedeniyle tarafların boşanmasını, müvekkile için aylık… TL davalıdan alınmasına, yargılama giderlerinin ve Avukat olarak adımıza vekalet ücretinin adımıza hükmedilmesini talep etmekteyiz.

 

                                                                                                                           DAVACI VEKİLİ

                                                                                                                                      …….

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al