Boşanma Davası Öncesi Terk Nedeni İle İhtar


Boşanma Davası Öncesi Terk Nedeni İle İhtar

Giriş :

Birr Hukuk Bürosu avukatları olarak meslektaşlarımıza, stajyer avukatlarımıza ve  dilekçe örnekleri konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımız için dilekçe örneği hazırlayarak sizlere sunulmuştur.

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

                                                                                                                              KAYSERİ

 

İHTAR KARARI İSTEYEN:  …….

VEKİLİ                              :…….

KARŞI TARAF                 :…….

 KONU                               :

Terk nedeni ile ihtar talebimiz hakkında.

 AÇIKLAMALAR             :

1-Müvekkile davalı ile 10 senedir evlidir. Kayıtları ……. İli, ……. İlçesi, ……. Mahallesi, Cilt No; ……., Aile No;……., Sıra No; ……. da bulunmaktadır. Bu evlilikten müşterek 2 çocukları bulunmaktadır.

  2- Müvekkile ev hanımıdır ve davalı taraf ilaç mümessili olup sık sık şehir dışına seyahat etmektedir. Karşı taraf her şehir dışına çıktığında 1 hafta arasında müşterek eve gelememektedir. Müvekkile müşterek konutta çocukları ile bu durumu kabullenmiştir.   Karşı  taraf son gittiğinden itibaren 5 aydır müşterek konuta gelmemektedir. Ayrıca davalı bu zaman zarfında müvekkilimizi ararmış çocukları ile de bir iletişim kurmamıştır.

 3- Müvekkile davalının Antalya’da ev tuttuğunu, eve eşya aldığını ve o evin telefonundan davalının müvekkile yi aradıktan sonra öğrenmiştir. Karşı taraf 5 aydır müşterek eviyle ve evlilik ile ilgili hiçbir sorumluluğu yerine getirmemiştir. Hiç bir neden olmadan davalı müvekkile ye telefonda bağırmış ve bir daha müşterek eve dönmeyeceğini belirtmiştir.

 4-  Müvekkile evliliğin devamı ve çocuklarının durumu için davalıyı evine davet etmiştir.

 5- Müvekkile nin davet edildiği ev müşterek ortak kullanılan konuttur. Müvekkile sürekli evdedir evde olmadığı durumlar için yedek anahtar komşu … bırakılmıştır.

 6- Evlilik müessesinin maddi yükümlülüğünü karşı taraf sağlamasına rağmen mahkemenin takdir ettiği yol ücretini davalıya havale yapacağız.

NETİCE-İ TALEP        :

Yukarıda yazılı olarak beyan ettiğimiz nedenlerden dolayı, karşı tarafın 2 ay içerisinde müşterek konuta gelmesini bildirilmesi, aksi durumda MK m 132 gereğince boşanma davası uygulamaya konulacağının ihtar edilmesine hükmedilmesini talep etmekteyiz.

 

 

                                                                                                                    İHTAR EDEN VEKİLİ

                                                                                                                                           …….

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Ara
    Yol Tarifi Al