Adana Avukat

Adana Avukat

Adana Avukat, Birr Hukuk Bürosu olarak günümüz gelişen teknoloji ve sosyal ağların kullanımının artması sebebiyle çeşitlenen dava türlerinde müvekkillerimize hizmet vermekteyiz. Genel olarak uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı, cinsel istismar, boşanma, miras, tanıma tenfiz ve diğer davalarında müvekkillerimizin davalarının en yüksek fayda ile sonuçlanmasını amaçlamaktayız. Bu tür davalarda dava aşamasının bir avukat tarafından takip edilmesi sizlerin faydasına olacaktır.

Adana Avukat

Adana hukuk bürosu olarak adana avukat arayanlar genel olarak dava analizleri yapıldığında uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı, kasten adam yaralama, boşanma gibi davalarda ön plana çıkmaktadır. Adana barosu ücretsiz avukat arayan ihtiyacı olan vatandaşlarımız için adli yardım talebi altında avukat atanmaktadır.

Adana Hukuk Bürosu

Avukat arayan bürolarımız adana avukat iş ilanları altında avukatlarımızın kolay iş bulmasını sağlamaktadır. Adana avukatlık bürosu olarak hizmet vermekteyiz.

Adana Boşanma Avukatı

Adana boşanma avukatı olarak  iki tür olup anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarını içermektedir. Bu davalarda anlaşmalı boşanma davaları genel olarak bir veya iki duruşmada karara bağlanırken, çekişmeli boşanma davaları 10-12 ay sürmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar mahkemede duruşmaya katılmak zorundadır ve hâkim karşısın da mahkeme huzurunda boşanmak istediklerini beyan etmek zorundadırlar. Çekişmeli boşanma davalarında vekil avukatların duruşmaya katılması yeterlidir.

Adana Ceza Avukatı

Adana ceza avukatı olarak ceza hukuku ceza davalarını içermektedir. Ceza davaları Asliye Ceza mahkemelerinde ve Ağır Ceza mahkemelerinde görülen davalardır. Genel olarak hırsızlık, cinsel istismar, uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı, kasten adam öldürme ve buna benzer suçları içermektedir. Ceza avukatı arayışınızda avukat numaraları listesinden ulaşabilirsiniz. Ceza davalarınızı bir avukat ile takip etmeniz sizlerin faydasına olacaktır.

Adana Gayrimenkul Avukatı

Adana gayrimenkul avukatı olarak Eşya Hukukunun kapsamlı bir bölümünü oluşturan gayrimenkul hukuku taşınmazların üzerindeki hukuki anlaşmazlıkların giderilmesini içermektedir. Taşınmaz olarak arsa, apartman, arazi, bina ve konut isimlendirilmektedir. Gayrimenkul davaları çok detay içeren ve kesinlikle bir avukat tarafından yönlendirilmesi gereken davalardır. Bu konuda konusunda deneyimli avukat ile dava sürecinizin takip edilmesi önemli bir husus olup davanızın en yüksek fayda ile sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Adana İcra Avukatı

Adana icra avukatı olarak  bireylerin kendi açabilecekleri işlemler olup bu süreçte bir avukat ile işlemlerin takip edilmesi sizlerin faydasına olacaktır. İcra işlemleri İcra Müdürlükleri tarafından yapılmakta olup ilamlı ve ilamsız icra takibi olarak iki türde icra takibi bulunmaktadır. İlamlı icra takibi bir mahkeme kararı ile yapılan takiptir. İlamsız icra takibi İcra Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

Adana İdare Avukatı

Adana idare avukatı devlet ile vatandaşlarımız arasındaki işlemlerde hukuksuz durumların düzeltilmesini kapsar. İdari davalar idari mahkemeler tarafından görülmektedir. İdari eylem ve işlemlerden dolayı kişisel hakları ihlal olanlar tarafından açılan davalar Tam Yargı Davalarıdır. Örneğin Pomem den ilişiği kesilen öğrenci için Emniyet Genel Müdürlüğü taraf gösterilerek dava açılır ve itiraz edilir. Bu tür davalar İdare Hukuku kapsamındadır.

 Adana İşçi ve İşveren Avukatı

Adana işçi ve işveren avukatı olarak Adana barosu staj işlemlerinde avukatlar staj döneminde iş ve işçi davaları konularında uzmanlaşacaktır. İş Hukuku kapsamında işçi ve işveren arasındaki anlaşmazlıklar giderilir. Bu kapsamda mahkemelerin yoğunluğunu azaltmak için arabuluculuk yöntemi uygulanmaya başlanmıştır. Burada anlaşma sağlanamazsa konu mahkemede dava süreci başlatılarak takip edilecektir. Tazminat davaları, işçi alacakları, kıdem tazminatı gibi konuları iş hukuku kapsamında bulunmaktadır.

Adana Miras Avukatı

Adana miras avukatı olarak adana barosu ilan üzerinden avukat bulabilirsiniz. Gaiplik ve ölüm durumlarında kişinin mirasını hangi şartlarda kimlere paylaşılacağını düzenleyen hukuk dalıdır. Miras davaları detaylı bilgi ve birikime ihtiyaç duyulan davalardır. Bu dava süreçlerinde uzman bir miras avukatı ile çalışmanız sizlerin faydasına olacaktır. Miras sözleşmesi, saklı pay, terekenin borca batık olması nedeniyle mirasın reddi gibi konuları içermektedir.

Adana Ticaret Avukatı

Adana icra avukatı olarak hizmet vermekteyiz. Türk Ticaret Kanunu’na dayanmaktadır. Bu hukuk dalında hisse devir işlemlerinin yürütülmesi, devir ve birleştirmelerde tüm hukuki sürecin değerlendirilmesi, şirketlerin veya kurumların yeniden yapılandırılmasında tüm hukuki süreçlerin değerlendirilmesi gibi her türlü ticari işlemleri kapsamaktadır.  Bu tür davalarda bir adana ticaret avukatı ile çalışmanız sizlerin faydasına olacaktır. Dava sürecinin bir avukat ile takip edilmesi sizin bu süreçte en yüksek fayda ile sonuç almanızı sağlayacaktır.

 Adana Tüketici Avukatı

Adana tüketici avukatı gelişen üretim teknolojisi ve hızlı satış ağları ile üreticilerin sundukları ürünlerden dolayı haksızlığa uğrayan tüketici haklarını korumak kapsamındadır. Tüketici avukatı ile beraber veya bireysel olarak tüketiciler aldıkları ürün ile ilgili haksızlıkların giderilmesini kapsamaktadır. Bu tür davalarda tüketici avukatı olarak tüketicilerin ve bu konuda avukat ile konularının takip edilmesi sürecinde davanızın en yüksek fayda ile sonuçlanmasını sağlamak amacımızdır.

Yorum Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir